Новини » Суспільство 93

Політолог: За кордоном конфлікти між антикорупційними органами – цілком нормальна практика

ZIK

Конфлікти між антикорупційними органами дуже допомагають самим цим структурам, адже є певними запобіжниками від різноманітних зловживань. У Європі теж існує така практика, однак вона є менш медійною.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK висловив політолог Андрій Єременко.

«В Україні є кілька антикорупційних органів, які створені таким чином, що просто не можуть не конфліктувати між собою. Адже вони за своєю побудовою на це розраховані. Підтвердженням є історія конфлікту між НАЗК і НАБУ, яка дуже допомагає у запобіганні зловживань», – сказав він.

Також він вважає, що саме суперечки – це єдина можливість недопущення корупції.

«У інших країнах ситуація є подібною, просто у нас це все медійно і ми все бачимо. Тому абсолютно нормально, коли антикорупційні структури, наприклад, прослуховують одне одного. Ба більше, це єдина можлива історія. Тому що існують ухвалені соціальні практики, де зазначено: якщо ти «хороша» людина, можеш зайти до іншої «хорошої» людини та «віддячити» їй за закриття справи і не лише. А от, коли є два органи, які дуже уважно дивлять один за одним, вартість «подяки» за закриття справи різко зростає. Тому що там додається ризик того, що «сусід» побачить», – зазначив політолог.  

Відповідно, на його думку, таким чином відсікається величезна кількість, в першу чергу, дрібних корупційних справ.

«Ми бачимо, що на низовому рівні реальна боротьба з корупцією триває з 2015 року. Ледь не щодня з‘являються новини, що десь затримали заступника начальника відділу, помічника судді і голову райдержадміністрації. Останніх, мабуть, найрегулярніше затримують», – зауважив він.

Тому, за його словами, зараз відбувається боротьба з корупцією, яка поступово піднімається з низових рівнів. Боротись із цим явищем дуже допоможе Антикорупційний суд, коли запрацює.

«Я думаю, що нормальна робота Антикорупційного суду буде ще одним кроком, який підвищить вартість роботи антикорупційних органів. Хоча, не слід виключати можливість, що такі провадження як справа Кернеса будуть закривати за такими обставинами, як неявка прокурорів в суд», – додав він.     

Нагадаємо, директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник має намір оскаржити рішення Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів про догану керівнику Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назару Холодницькому. 

 

Loading...
Loading...
Loading...