Новини » Політика 17 серпня, 2018, 19:46
Політолог радить впровадити в Україні електронний реєстр заборонених артистів
ZIK
ZIK

В Україні має бути створений електронний реєстр виконавців, письменників та інших діячів, яким заборонений в’їзд на територію країни.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив голова правління Інституту української політики Кость Бондаренко.

Як повідомлялося, Держкомтелерадіо вніс на розгляд Уряду проект розпорядження Кабінету Міністрів щодо застосування санкцій до російських видавництв, що продукують і поширюють продукцію антиукраїнського змісту.

«Справді, зараз заборонити твори Прілєпіна, як і чиїсь пісні, дуже важко. Той, хто захоче, все одно знайде. Навіть у радянські часи хто хотів – знаходив, як прочитати заборонену літературу. Заборони, які запроваджуються щодо письменників, виконавців, стосуються фізичної присутності їх на території України.

Я вважаю, що цьому надається надто багато уваги з боку засобів масової інформації. Тільки поповнюються списки –одразу піднімається це, як сенсація. Має бути електронний реєстр. Організатори концертів, приїздів мають зайти в цей реєстр і подивитися, чи під забороною ця людина. Це стосується не тільки громадян України, а й громадян інших держав», – прокоментував експерт.

Гість студії підкреслив, що практика заборони в’їзду діє в країнах всього світу, де є анексована територія.

«Це норма, яка існує в усьому світі. І стосується не лише військового часу, і не тільки тому, що в нас є бойові дії. Бо ще є анексована територія, є Крим. І багато з тих, на кого розповсюджується заборона, відвідували Крим без дозволу української влади. Вони в’їжджали через Керч, Сімферополь, а не Чонгар,  порушували існуюче законодавство», – зауважив голова правління Інституту української політики.

Також він констатує, що у світі діють норми міжнародного права, що регулюють та забороняють в’їзд особам, які порушують державне законодавство. 

 «Я пам’ятаю, як у 2013 році був дуже великий скандал, коли група журналістів із BBC відвідала Нагірний Карабах, і після цього їм заборонили в’їзд в Азербайджан. І що вони не робили – зверталися до різних організацій (міжнародних, правових і Європейського Союзу), але Азербайджан їм відмовив, бо вони порушили наявне законодавство. Це не поодинокий випадок і не винахід України. Тому тут потрібно дивитися тільки на те, що цьому надається багато уваги, як надзвичайному. На сьогодні це норма міжнародного права», – зазначив Кость Бондаренко.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-28 08:42 :15