Новини » Політика 17 серпня, 2018, 21:31
Ольга Герасим'юк запропонувала новий сенс для російської мови в Україні
ZIK
ZIK

Мені здається, що російською мовою треба давати більше продукту для мислення. Російська має перестати роз’єднувати українців. Ми повинні використовувати нашу багатогранність, щоб укріпляти патріотизм і громадянське відчуття.

Про це в ефірі програми FACE 2 FACE з Тетяною Даниленко на телеканалі ZIK заявила перший заступник голови Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Ольга Герасим’юк.

Гостя програми, коментуючи питання щодо російського контенту в Україні, підтвердила, що велика частина української молоді сьогодні читає російськомовні сайти та шукає інформацію в російській Вікіпедії. Ольга Герасим’юк вважає, що з російською пропагандою потрібно боротися не забороною російської мови, а якісним російськомовним продуктом.

«Російська мова справді є фактором нашого існування. Але дуже багато людей російськомовних все одно стали українцями. Якщо брати явище останнього часу, то я констатую, що дуже багато російськомовних людей почали усвідомлювати себе громадянами цієї країни», – зауважила Ольга Герасим’юк.

Перший заступник голови Нацради України з питань телебачення і радіомовлення вважає, що українцям треба давати більше російськомовного продукту для мислення.

«Це потрібно для того, щоб російська мова перестала роз’єднувати українців. Ми повинні використовувати нашу багатогранність, щоб укріпляти цей патріотизм і це громадянське відчуття.

От герой однієї з моїх програм – ветеран АТО Леонід Остальцев. Коли я його читаю, я від нього набираюся більше патріотизму, ніж від тих, хто кричить «геть усіх російськомовних з України». А ця людина є російськомовна. Тому нам треба провадити дуже серйозну гуманітарну політику в цьому питанні», – акцентувала Ольга Герасим’юк.

Як повідомлялося, у червні сейм Латвії прийняв в остаточному читанні поправки до закону про виші, які передбачають заборону на навчання російською мовою в приватних вузах і коледжах.

Нагадаємо, політолог Віктор Каспрук заявив, що російська мова й церква – основні інструменти агресії «русского мира» в Україні.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-16 12:21 :03