Новини » Суспільство 17 серпня, 2018, 20:49
Ольга Герасим'юк пояснила, чому Нацрада не забороняє телевізійні «блакитні вогники»

Законодавство не наділяло Національну раду України з питань телебачення та радіомовлення функцією контролю за контентом телеканалів. Тому втручатися в трансляцію «блакитних вогників» Нацрада не має права.

Про це в ефірі програми FACE2FACE з Тетяною Даниленко на телеканалі ZIK заявила член Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення Ольга Герасим’юк.

Як повідомлялося, усі загальнонаціональні телеканали перевиконують квоту передач європейського та українського виробництва, а російський продукт перестав домінувати в ефірі українського телебачення. Таких висновків дійшла Національна рада з питань телебачення і радіомовлення за результатами моніторингу 26 загальнонаціональних телеканалів.

«Прокремлівські меседжі, повзуча пропаганда та інші порушення на телебаченні, які транслюються через розважальні і політичні формами, впливають на людей. Бо якщо від'їхати від Києва на невелику відстань, можна побачити, що це реально впливає. Але це не є предметом регуляції Нацради», – зазначила журналістка.

За її словами, в законодавстві не прописано функцію Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення щодо контенту телеканалів. Втручатися в те, що відбувається на каналах, які програми транслюються, Нацрада не має права.

«Певних служб стосуються якісь кремлівські меседжі, які повинні це вивчати, звідки вони йдуть, чому вони йдуть. Це дуже серйозна безпекова робота, і це питання для таких органів. Якщо говорити про сепаратизм, то це справа СБУ», – вважає Герасим’юк.

Пані Герасим'юк зауважила, що люди вимагають обмежень на телебаченні, бо суспільство знервоване. Його ображають меседжі, формати, де говорять не про ту країну, в якій живеш, а про якусь уявну і з точки зору минулого.

«На Інтері був концерт на Новий рік, і тоді Нацрада знайшла порушення. Судова тяганина тоді закінчилася мировою угодою, а пізніше на кожен із цих концертів ніхто не міг накласти жодної санкції. Я навіть не пов'язую це з тим, що хтось із кимось там домовився, я кажу про конкретні дії і конкретне законодавство, яким можна керуватися. Всі кажуть, що знову дає концерт Таїсія Повалій і от вона всіх дратує. Але з точки зору законодавства Таїсія Повалій не є заборонена», – прокоментувала гостя програми. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-18 20:38 :26