Новини » Світ Читать эту новость на русском

Найбільший у світі лазер дає нове уявлення про найбільші планети Сонячної системи

Юпітер

Експерименти з найбільшим у світі лазером дали вченим нове уявлення про Юпітер і Сатурн, найбільші планети нашої Сонячної системи.

Всередині цих гігантських планет газ водень, який становить основу їхньої будови, піддається тиску й температурі, що у 6 млн разів вищі за атмосферу Землі, – інформує видання Independent.

У цих екстремальних умовах водень втрачає властивості газу та стискається, набуваючи властивостей рідкого металу.

Щоб зрозуміти цей процес, дослідники використали Національний комплекс лазерних термоядерних реакцій у Каліфорнії, США, найбільший і найсучасніший лазер у світі.

Вони випустили потужні пучки газу, збільшуючи його тиск до тиску, подібного на той, що існує на Юпітері.

Вони спостерігали за тим, як водень перетворився з невидимого газу до прозорої рідини, а згодом у метал, подібний на алюміній.

«Ми знаємо про існування цього твердого стану водню протягом приблизно 100 років, і спостерігаємо за ним протягом 25 років», – сказав доктор Стюарт Маквільямс з Единбурзького університету, Великобританія.

«Питання полягало у тому, коли, наприклад, на Юпітері відбувається перетворення цього газу у метал».

У своєму дослідженні, опублікованому у журналі Science, д-р Маквільямс та його колеги задокументували цей процес дуже скрупульозно.

Вони виявили, що перехід від одного стану в інший відбувався тоді, коли водень піддається тиску у 1,5 млн разів більшому за нормальний атмосферний тиск, та перетворюється на метал, коли тиск стає у 2 млн разів більшим.

Переклад з англійської Оксани Вергелес, для ІА ZIK

Loading...