Новини » Економіка 17 серпня, 2018, 19:20
Герасим'юк не виключає утворення супермонополіста внаслідок вимкнення «аналогового телебачення»
ZIK
ZIK

Внаслідок відключення «аналога» Зеонбуд може стати супермонополістом. Після цього піднімуться ціни для мовників, і канали будуть домовлятися з тими, хто володіє правом впливати на них економічно.

Про це в ефірі програми FACE2FACE з Тетяною Даниленко на телеканалі ZIK заявила член Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення Ольга Герасим’юк.

Як повідомлялося, українські телеканали переходять на цифрове мовлення. Воно вже запрацювало в Києві та Кіровоградській області, у решті регіонів – з кінця серпня.

Пані Герасим'юк вважає, що тепер із вимкненням аналогового телебачення ми можемо знову говорити про Зеонбуд, який був монополістом, а дехто вважає, що з 1 вересня він може стати супермонополістом.

«Піднімуться ціни для мовників і відповідно канали будуть якось домовлятися з тими, хто володіє правом впливати на них економічно. Тут буде велика робота для журналістики, щоб дослідити ці процеси», – прокоментувала гостя програми.

Коментуючи слова ведучої про перехід від аналогового до цифрового телебачення і те, що країна вирішили раптом виконати свої міжнародні зобов'язання, пані Герасим'юк сказала, що справа в тім що кожна країна сама для себе вирішує ці проблеми.

«Головна наша проблема, щоб ми не заважали сусідам. І якщо ми отримуємо скарги від сусідів, що от наше мовлення застаріле їм заважає, тоді ми дійсно не виконуємо міжнародні зобов'язання, але таких скарг немає», – зазначила журналістка.

За її словами, вона намагається шукати плюси від переходу на цифрове телебачення. Однак пані Герасим'юк вважає, що такий перехід варто було б робити не за рахунок людей, які будуть позбавленні інформації. Треба було переходити планомірно ще протягом двох років, спокійно, дати людям можливість інформувати їх.

«Справді ті частоти, які звільняться у такий спосіб, можуть бути застосовані для чогось іншого, наприклад, мобільного зв'язку 4-го покоління, якщо в ньому є нагальна потреба, бо це надходження до бюджету. Тобто держава буде мати якийсь економічний зиск. Тут я б хотіла зважити, що краще», – акцентує Герасим'юк.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-30 11:36 :01