Новини » Політика 17 серпня, 2018, 16:09
Екс-депутат переконаний, що українців треба «роззомбовувати» від кремлівської пропаганди
ZIK
ZIK

Фінансуючи за залишковим принципом кіно, музику, культуру та літературу, Україна прирікає себе на поразку в гібридній війні.

Таку думку в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK висловив народний депутат України VII скликання Ігор Мірошниченко.

Гість програми зауважив, що в умовах гібридної війни для того, щоб перемогти у ній, на перший план, окрім належного фінансування армії, виходить фінансування пропаганди: «А пропаганда – це, насамперед, культура, література, музика, кіно. Безперечно, що фінансувати ці галузі за залишковим принципом, як це відбувається у ВРУ, неприйнятно, тому що, фінансуючи за залишковим принципом кіно, музику, культуру та літературу, ми таким чином прирікаємо себе на поразку в цій гібридній війні».

Політик зауважив, що окрім неналежного фінансування згаданих галузей, в Україні бездіє Міністерство інформаційної політики. На його думку, відомство мало би займатися виготовленням власного контенту, який мали би поширювати, незалежно від форм власності, в усіх ЗМІ, щоб «роззомбовувати» українців від російської пропаганди, яка й досі просочується на територію України.

Політолог Костянтин Бондаренко, коментуючи розширення санкцій проти російських діячів, зазначив, що він є прихильником того, щоб держава не лише накладала обмеження, а й стимулювала культурницький процес в Україні. Зокрема, держава мала б запроваджувати пільги для видавців, для діячів культури та закладів культури, щоб була можливість створити свій національний контент.

«Якщо держава створить такі максимальні умови, тоді можна буде говорити, що за рік, два чи три сама проблема може відійти на другий план», – переконаний політолог.

Нагадаємо, Держкомтелерадіо вніс на розгляд Уряду проект розпорядження Кабінету Міністрів України щодо застосування санкцій до російських видавництв, що продукують і поширюють продукцію антиукраїнського змісту.

Додамо, Міністерство культури поповнило список осіб, які створюють загрозу нацбезпеці України трьома російськими діячами – йдеться про російськомовного письменника, історика та політика з України Лева Вершиніна, а також російських письменників Захара Прилєпіна, Олександра Тамонікова й Олександра Широкорада.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-12-04 17:54 :29