Новини » Економіка 17 серпня, 2018, 19:25
Економіст оцінила критичність загального боргу України перед МВФ
ZIK
ZIK

Загальний борг перед МВФ не є критичним для України. Сума 650 мільйонів доларів, про яку зараз йдеться, абсолютно не впливає на ситуацію в Україні і не впливає на ринок.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявила заслужений економіст України, екс-голова бюджетного комітету ВРУ Людмила Супрун.

Гостя програми, коментуючи питання здорожчання в Україні цін на харчові продукти, зазначила, що кредити від МВФ не впливають на економіку України, отже й на цінову політику держави.

«Загальний борг перед МВФ не є критичним для України. Сума 650 мільйонів доларів, про яку зараз йде мова, вона абсолютно не впливає на ситуацію в Україні і не впливає на ринок», – зауважила Людмила Супрун.

Економіст пояснює, що кредити МВФ приваблюють інвесторів і заохочують їх вкладати гроші в країну, яку кредитує Міжнародний валютний фонд.

«Гроші, які виділяє МВФ, позитивно впливають на інвесторів. Адже побачивши, що МВФ дає кошти, інвестор також буде розглядати питання, що він теж щось дасть для цієї країни. Ні на що інше це не впливає», – констатувала Супрун.

Екс-голова бюджетного комітету ВРУ звернула увагу на те, що держава зараз просить кредити у МВФ, але свого часу вона «одним махом» ліквідувала 20 мільярдів доларів українців, закривши банки.

«Ліквідувати 20 мільярдів доларів внутрішнього інвестора і просити 650 мільйонів на колінах – це принизлива ситуація. Тому якщо держава буде поважати своїх громадян і не буде знущатися над ними, то можна буде про щось говорити. Але якщо навіть депутатський корпус об’єднується в антирейдерські команди і нічого зробити не може, то куди ж ми далі будемо рухатися?» – підкреслила Супрун і наголосила, що держава має опиратися на нові сучасні технології, щоб знайти новий перспективний шлях до розвитку.

Як повідомлялося, Світовий банк – на прохання уряду України – здійснює підготовку гарантійної операції на $650 млн на підтримку основних реформ для економічного зростання, фіскальної стійкості та поліпшення управління.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-23 01:42 :15