Новини » Політика 17 серпня, 2018, 16:25
Дубневич у компанії з екс-регіоналами та фігурантами проваджень НАБУ виступив проти АРМА
Ярослав Дубневич. Фото: Facebook
Ярослав Дубневич. Фото: Facebook

Народний депутат, голова комітету з питань транспорту Ярослав Дубневич приєднався до 55 депутатів Верховної Ради, які оскаржили в Конституційному Суді повноваження Національного агентства з питань виявлення, розшуку й управління корупційними активами (АРМА), що стосуються управління арештованим майном. У список увійшли народні обранці, які потенційно відчувають себе під прицілом антикорупційних органів, а також ті, до яких вже впритул добираються НАБУ та компанія. Серед найодіозніших підписантів є Борислав Розенблат, проти якого вже існує провадження у т. зв. «бурштиновій справі».

Та чи не найбільше зацікавленим у блокуванні роботи АРМИ вже на початковому етапі є брати Ярослав та Богдан Дубневичі, які стали, поряд з мером Одеси Трухановим та «митником Януковича» Клименком, одними з перших «віп-клієнтів» Агентства.

Пікантності ситуації додає той факт, що обоє Дубневичів у складі фракції БПП у 2015 році слухняно голосували за закон про створення АРМИ, проти окремих положень якого вони зараз виступають. Тоді вони, очевидно, і не підозрювали про статус їхньої співпраці з Агентствому майбутньому.

Про те, що 56 депутатів скерували «Конституційне подання щодо відповідності Конституції України (конституційності) окремих положень законодавчих актів України, що стосуються прав, свобод та обов’язків людини і громадянина» стало відомо 14 серпня. Відповідний документ був розміщений на сайті Конституційного Суду України.

 

Депутати ставлять під сумнів конституційність п. 4 ч. 1 ст. 1 (термін управління активами), ст. 19 (прийняття активів в управління), ст. 20 (управління грошовими коштами та банківськими металами), ст. 21 (управління рухомим і нерухомим майном, цінними паперами, майновими й іншими правами) закону про АРМА, а також пов’язаних положень Кримінального процесуального кодексу.

Ініціатори подання вказують, що поняття «управління активами» є новим для українського законодавства і не має чітко визначеної дефініції. На думку депутатів, цим воно суперечить конституційному принципу правової визначеності.

Крім того, парламентарії впевнені, що функції Нацагентства суперечать Конституції, оскільки дискримінують громадян залежно від факту наявності арештованого майна, і порушують конституційні гарантії права приватної власності.

Згідно з конституційним поданням, повноваження Нацагентства також порушують презумпцію невинуватості та звужують права і свободи громадян.

В АРМА оперативно відреагували на звинувачення народних обранців.

«На переконання АРМА, зазначене подання є безпідставним, необґрунтованим та надуманим, а також таким, що містить в собі численні перекручення одних норм Закону, ігнорування інших його норм та відверте замовчування тих норм, які повністю спростовують викладене у поданні. Наразі, КСУ не прийняв рішення про відкриття конституційного провадження за вказаним конституційним поданням. Відтак, з метою економії часу та ресурсів, наразі АРМА не вбачає потреби у ґрунтовній полеміці з питань конституційності положень Закону, що ставляться під сумнів у вказаному конституційному поданні», – йдеться у заяві.

Як зазначили в АРМА, у разі відкриття КСУ провадження за вказаним поданням, Агентство оперативно надасть змістовні та фахові пояснення з кожного пункту такого подання, що дозволить спростувати доводи депутатів.

Основним ініціатором подання став народний депутат від групи «Відродження» Віктор Бондар, але його також підписали більшість депутатів від «Опозиційного блоку», а також такі депутати, як Борислав Розенблат та Ярослав Дубневич.

Мотиви екс-регіоналів зрозумілі – вони бояться переслідування та конфіскації майна від влади, до якої вони зараз відверто в опозиції. Причина різкої зміни ставлення до АРМИ Борислава Розенблата також на поверхні: проти нього триває провадження детективів НАБУ за звинуваченнями у «бурштиновій справі», а викриття та затримання стало справжнім шоу. То ж він боїться, що його активи також перейдуть під управління Агенства.

Що ж спонукало до зречення своїх поглядів Ярослава Дубневича? Адже у 2015 році він проголосував за закон про створення структури саме у тій редакції, яку зараз береться оскаржувати.

Нагадаємо, 16 січня 2018 року детективи НАБУ під процесуальним керівництвом прокурорів САП затримали у Львові чотирьох службових осіб ТОВ «Енергія-Новий Розділ», ТОВ «Енергія-Новояворівськ» та ТОВ «Енергія» за підозрою у заволодінні понад 300 млн куб. м природного газу НАК «Нафтогаз України» на суму понад 1,4 млрд грн.

Ще раніше, 21 серпня 2017 року, детективи НАБУ отримали дозвіл на вилучення оригіналів документів, які перебувають у володінні НКРЕКП і стосуються ТОВ «Енергія-Новий Розділ», ТОВ «Енергія-Новояворівськ» й ТОВ «Енергія» та закупівлі ними газу. Вилучення відбулося в рамках досудового розслідування внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №22016000000000243 від 22 червня 2016 року.

1 лютого були оприлюднені ухвали Солом’янського районного суду м. Києва від 18 та 25 січня щодо менеджерів цих підприємств. Усім їм було визначено чималі грошові застави: від 2 до 10 млн грн.

Як зазначалося, радником директора ТОВ «Енергія» є Ігор Кучма, керівником ТОВ «Енергія-Новий Розділ» – Ігор Артимко, виконавчим директором цієї фірми є Ігор Ільків, а фіндиректором – Олег Павлишин. За даними YouControl, на посаді директора ТОВ НВП «Енергія-Новояворівськ» тоді перебував Олександр Олексюк.

У середині червня Суддя Солом’янського районного суду м. Києва задовольнив клопотання детективів НАБУ і прокурорів САП та надав тимчасовий доступ до речей та документів, якими володіє ПАТ «Банк Січ» та ПАТ АКБ «Львів». Вони, за твердженням НАБУ, були використані для легалізації коштів, отриманих унаслідок зловживання з закупівлею та використанням газу «Енергія-Новий Розділ» та НВП «Енергія-Новояворівськ» на суму близько 1,5 млрд грн. Кінцевими бенефіціарами у цих схемах, як доводять детективи, є народні депутати Богдан і Ярослав Дубневичі а також члени їхньої родини.

А на початку серпня керівники НАБУ та АРМА на спеціально скликаному спільному брифінгу повідомили про те, що зараз на майнові комплекси Новороздольскої і Новояворівської ТЕЦ накладено арешт. За рішенням слідчого судді, ці активи передані в управління Національному агентству з питань виявлення, розшуку і управління активами, одержаних внаслідок корупційних та інших злочинів (АРМА).

То ж тепер стає зрозумілою причина такої лютої ненависті, якою раптово запалало серце народного обранця від Львівщини до органу, височайше благословення на створення якого він дав три роки тому. Адже тоді він і у страшному сні не міг уявити собі, що разом з братом стане в один ряд з одіозними персонажами, а саме Трухановом та Розенблатом, а його енергетичні активи будуть конфісковані так само, як Межигіря Януковича чи Одеський аеропорт мера «південної Пальміри».

Аналітична група ІА ZIK

Редакція не завжди поділяє позицію авторів публікацій.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-19 17:15 :15