п'ятниця, 17 серпня, 2018, 12:51 Політика
Чорновіл: українські ЗМІ неправильно зрозуміли Трампа, коли той критикував оборонний бюджет
ZIK
ZIK

Хоча й Трамп схильний до певних проросійських заяв, він не збирається змінювати зовнішню політику США щодо санкцій проти РФ. Своєю критикою оборонного бюджету президент Штатів просто намагався продемонструвати обурення від того, що Cенат та Конгрес обмежують його владу.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» розповів політолог Тарас Чорновіл.

Коментуючи критику президентом США оборонного бюджету його країни, який він сам ж і підписав, Чорновіл підкреслив: у Конгресі правильно роблять, коли ставлять Трампові певні рамки у провадженні міжнародної політики. Адже цей політик є «дуже хиткою людиною». Він робить дуже різні заяви.

«Однак, США – держава-інституація. Там усе не залежить лише від того, кого оберуть президентом. Окремі фантазії Дональда Трампа не можуть вплинути на глобальний розвиток країни. Натомість у нас наближаються президентські вибори – і всі знову в нервах, хвилюючись, хто переможе: прозахідний кандидат чи проросійський. Розуміємо, що країна може ще розвернутись на 180 градусів», – зазначив політолог.

Та разом із тим він зауважив: українські ЗМІ подали неповний варіант позиції Трампа. У публікаціях вибрали лише кілька нюансів, які повністю не демонструють увесь сенс його слів.

«Мовляв, Трамп незадоволений тим, що жорсткі санкції проти Росії вводили без його втручання та обмежили право його втручання на якісь проекти із Кримом. Натяк аж світиться – нібито, Трамп хоче, щоб півострів визнали російським», – переконаний Чорновіл.

Однак, він підкреслив: насправді Держдеп, який повністю підконтрольний і президенту США, адже входить до його вертикалі влади, висловив дуже чіткі формулювання: Штати ніколи не визнають анексії Криму, а санкції за це лише посилюватимуться.

«Тобто, по тих пунктах, що в українських ЗМІ показувались як, нібито, Трамп ставить під сумнів, Білий дім і сам американський президент у телефонній розмові із Порошенком підтвердили абсолютно протилежне. З української статті не відразу стає зрозумілим, що Трамп обурюється не спрямуванням коштів чи діями проти Росії, а тим, що Cенат та Конгрес обмежують його владу», – підкреслив Чорновіл.

До того ж за його словами, заяви, де Трамп висловлювався, ніби Крим – російський, бо там живуть лише російськомовні, ніхто ніколи не підтверджував.

«Коли про заяву масово говорять, починаючи із російських ЗМІ, та ніхто не підтверджує, це дуже добре вкинутий і вміло розповсюджений фейк», – переконаний експерт.

Тож він підкреслив: хоча й Трамп, можливо, і схильний до певних проросійських поглядів, та США залишаються «державою-інституцією». Тож якійсь особисті вподобання їхнього президента не зіграють там ключової ролі. До того ж він підкреслив: заява Трампа не означає, що той планує змінювати зовнішню політику США – він просто хоче мати для себе певний люфт переговорів.

«Зовсім не йдеться про те, що інституція, якою є президентська адміністрація з Держдепом та урядом США, планували б знімати санкції із РФ, полегшувати їх чи відкривати дорогу для визнання анексії Криму. Йдеться, що Трамп і Держдеп хотіли б мати важелі у своїх руках. Зокрема, на перемовинах із Путіним. Для президента втрата таких важелів є певним приниженням і образою, однак США – не держава, де повноваження органів влади чітко розмежовані конституцією», – наголосив Чорновіл.

Як повідомлялось, 14 серпня президент США Д. Трамп підписав оборонний бюджет на 2019 фінансовий рік, який передбачає допомогу Україні. Згодом ж низка українських видань, посилаючись на USA Today, повідомили, що попри попередні заяви, Трамп розкритикував деякі положення цього закону, зокрема і щодо Криму та РФ.


* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-18 05:04 :37