Новини » Політика 17 серпня, 2018, 16:40
Адвокат: Янукович буде роз’їжджати по світу і читати лекції про політичне переслідування
ZIK
ZIK

Тактика адвокатів Віктора Януковича спрямована на вивід справи у Європейський суд з прав людини. Згідно його рішення, екс-президент має шанс отримати статус особи, яку переслідують із політичних мотивів.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» говорив адвокат сімей Героїв Небесної сотні Віталій Титич.

«Величезний масив фактів державної зради Януковича є очевидним для кожного громадянина України. Візьмімо для прикладу стан нашої армії до 2014 року. Відповідальність за військо – це прямий обов’язок президента. Проте дії Януковича були спрямовані на знищення, дезорганізацію нашого потенціалу. Я думаю, що при наступному генпрокурору ми повернемося до написання обвинувального акту», – наголошує експерт.

Крім того, Віталій Титич вважає, що Генеральний прокурор Юрій Луценко хоче використати справу Януковича для особистої мети.

«Юрій Луценко казав, що посадить Януковича і це, начебто, підтвердить обіцянки влади перед Майданом. Однак, я гадаю, що Генеральний прокурор має наміри використати процес для власних політичних цілей», – переконаний адвокат.

Він впевнений, що команда адвоката Януковича Віталія Сердюка має конкретну стратегію. Вона передбачає залучення Європейського суду з прав людини.

«Правозахисник екс-президента взяв набір рішень Європейського суду з прав людини про судові процедури, і провокує чи співпрацює з Генпрокуратурою. Сердюк йде по рішеннях, як по нотах, створюючи прецеденти в процесі. Тому далі справа увійде в Європейський суд з прав людини. А в самого суду немає вибору – він має шалений обсяги практики, зокрема, по статті №18, яка належить до кейсів політичного переслідування», – зауважує адвокат.

На думку експерта, цілком ймовірно, що екс-президент Янукович отримає статус політично переслідуваної особи.

«Після Європейського суду з прав людини, Янукович, не маючи вироку по суті, а отримавши таке рішення про встановлення порушення, отримає статус політично переслідуваної особи. З цим ним він буде рухатися абсолютно спокійно по світу. Тим паче, нагадаю, що в базі Інтерполу Янукович відсутній. Тому він буде роз’їжджати і читати лекції для «Amnesty International» про те, як його переслідували в Україні», – прогнозує Віталій Титич.

Нагадаємо, речниця генпрокурора Лариса Сарган виклала у соцмережу текст виступу прокурорів у справі про державну зраду Віктора Януковича, озвучений під час дебатів 16 серпня.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-18 11:52 :41