Новини » Політика 16 серпня, 2018, 14:43
«Засудить Бог і люди»: ГПУ оприлюднила текст виступу прокурорів у справі держзради Януковича

Речник генпрокурора Лариса Сарган виклала у соцмережу текст виступу прокурорів у справі про державну зраду Віктора Януковича, озвучений під час дебатів 16 серпня. Присутні у залі не змогли чітко почути виступ прокурорів, оскільки їх постійно перебивали і перекрикували захисники екс-президента.

«Усіма силами адвокати намагалися заглушити виступ прокурорів у дебатах. Виставляю повний текст тут», – написала Сарган у Facebook, передає Українська правда.

«Бог кожному дає свій шанс. Зробити світ навколо себе кращим, людей поряд – щасливішими. Такий шанс отримав і він – зробити Україну сильною та процвітаючою, а 45 мільйонів громадян – успішними», – почала свій виступ сторона обвинувачення.

Прокурори заявляли, що Януковичу повірили люди різних професій і регіонів, в він зрадив.

«Гарант Конституції Янукович Віктор Федорович зрадив свій народ. …Як останній боягуз він покинув країну напризволяще, втік в обійми агресора, який уже стиснув Крим воєнним кільцем», – виголошували прокурори.

Вони додали, що «не маючи і краплі каяття, на догоду ворогові», Янукович зробив все від нього залежне для захоплення території України агресором.

«Скалічені долі, розлучені родини, залишені оселі – ось така гірка ціна зради однієї людини, у якої був шанс… Історія розставить усі крапки над «і» про роль зрадника держави Януковича. Засудить Януковича і Бог, і люди», – йдеться у промові обвинувачення.

Після цього прокурори навели факти державної зради екс-президента.

«Враховуючи викладене та приймаючи до уваги беззаперечність, достатність, належність і допустимість доказів обвинувачення, ПРОШУ: Януковича Віктора Федоровича, 9 липня 1950 року народження, визнати винуватим у вчиненні інкримінованих кримінальних правопорушень та призначити йому покарання: – за ч. 1 ст. 111 КК України – у вигляді 15 років позбавлення волі; – за ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 110 КК України – у вигляді 13 років позбавлення волі; – за ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 437 КК України – у вигляді 12 років позбавлення волі», – йдеться у промові обвинувачення.

На підставі ст. 70 КК України за сукупністю злочинів, шляхом поглинання менш суворого покарання більш суворим, прокурори просили остаточно призначити Януковичу покарання у вигляді 15 років позбавлення волі.

Також обвинувачення просить стягнути з Януковича близько 100 тисяч гривень процесуальних витрат.

Як повідомляє Укрінформ, адвокати екс-президента Віктора Януковича у судових дебатах виступлять 13 і 14 вересня. Відповідне рішення оголосив головуючий суддя Владислав Дев’ятко.

«Суд вважає достатнім, необхідним, але водночас розумним строком (для підготовки – ред.) місяць. Суд оголошує перерву до 13 і 14 вересня на 10:00», – сказав Дев’ятко.

Водночас він зазначив, що, враховуючи те, що у Януковича у рамках розгляду цієї справи вже 6 адвокатів, суд також визначив резервні дати для дебатів – 17 та 18 вересня, також на 10:00.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-24 13:29 :53