четвер, 16 серпня, 2018, 17:59 Суспільство
Єгиптологи виявили давню мумію, вік якої понад 5,5 тисячі років

Міжнародна команда дослідників провела хімічний аналіз мумії, вік якої оцінюється в понад 5,5 тисячі років.

Про це повідомляється на сайті Йоркського університету, пише Громадське.

З 1901 року мумія зберігалася в Єгипетському музеї Туріну в Італії, але її жодного разу не обстежували експериментально. Зараз археологам вдалося провести комплексний аналіз.

«Об’єднавши результати хімічного аналізу з візуальним обстеженням тіла, а також результати генетичного дослідження, радіовуглецеві обчислення та вивчення тканини за допомогою мікроскопа, ми підтвердили, що це навмисне мумифікування сталося приблизно 3,6 тисячі років до нашої ери. Чоловікові було від 20 до 30 років, коли він помер», – розповіла єгиптолог Яна Джонс з Університету Маккуорі в Австралії.

Для збереження мумії використовували тканину, яку просочили сумішшю з рослинної олії, нагрітої смоли хвойного дерева, екстракту ароматичних рослин і клейкої речовини на основі смоли або цукру.

«Схожі рецепти ми бачили в наших попередніх роботах. До того ж, цей засіб містить ті ж самі пропорції антибактеріальних речовин, що і пізніші «справжні» суміші. Наші знахідки являли собою буквальне втілення попередників класичної муміфікації, яка стала іконою давньоєгипетської культури», – прокоментував дослідження археолог Стівен Баклі з Йоркського університету.

Вчені відзначили, що мумію знайшли в Верхньому Єгипті, що вказує на більш широке застосування бальзамування, ніж вважалося раніше.

Нагадаємо, у Тузловських лиманах з дна Чорного моря підняли амфори V століття до н.е.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-18 01:18 :19