Новини » Політика 16 серпня, 2018, 18:12
Яворівський пояснив, звідки взялася так звана канонічність Московського патріархату
ZIK
ZIK

Наприкінці Х століття Україна вже була охрещена, тоді як до Московії християнство прийшло тільки у 1448 році – саме з України.

На цьому наголосив народний депутат України попередніх скликань Володимир Яворівський у ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.

«Уже давним-давно у свідомість українця намагаються вживити твердження про канонічність Московського патріархату і неканонічність Київського. Але я хотів би пояснити, звідки взялася ця канонічність Московського патріархату.

У кінці Х століття Україна вже була охрещена, тоді як на території сучасної Москви жили угро-фінські племена. І тільки у 1448 році українські місіонери їздили до цих племен, щоб прищепити їм православну віру Константинополя. І тільки в 1448 році Московія прийняла християнство», – підкреслив Володимир Яворівський.

А тому говорити, що саме Московський патріархат є канонічним – абсолютно нелогічно.

«Натомість Українська церква розвивалася паралельно з історією становлення держави. І як тільки Україна ставала більш-менш самостійною, одразу ж блискавично починала відроджувалася Українська церква. Утім Московська церква завжди хотіла домінувати.

Так, за півроку до Переяславської ради Московський патріархат видає розпорядження, щоб українські прихожани не одягалися так яскраво, як одягаються. Ще один приклад, коли на початку 20 століття почала відроджуватися Україна, а за нею одразу ж і Українська церква на чолі з Липківським.

І одразу ж, як тільки Україна заявила про бажання бути самостійною, почалися розстріли, де одного з перших вбивають саме Липківського – українського патріарха», – проаналізував Володимир Яворівський.

Як повідомлялося, релігієзнавець пояснив, чому Москва не зможе зупинити надання томосу Українській церкві.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-23 05:45 :27