Новини » Економіка 16 серпня, 2018, 11:41
Світовий банк готує для України гарантійну операцію на $650 млн
Долари США. Фото: Pixabay
Долари США. Фото: Pixabay

Світовий банк – на прохання уряду України – здійснює підготовку гарантійної операції на $650 млн на підтримку основних реформ для економічного зростання, фіскальної стійкості та поліпшення управління.

Про це із посиланням на повідомлення банку передає Інтерфакс-Україна.

«Після завершення підготовки та затвердження нової операції, Україна отримає гарантію від Міжнародного банку реконструкції та розвитку на суму $650 млн, що допоможе запозичувати близько $800 млн на зовнішніх ринках», – зазначають в релізі.

Згідно з ним, для того, щоб нова операція СБ стала можливою, необхідні підтвердження завершення всіх дій за розпочатими реформами і сприятлива макроекономічна ситуація. У цьому контексті критичним банк називає набуття чинності законів «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення функціонування фінансового сектору в Україні» (№8331д) і «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відновлення кредитування» (№6027д), які були прийняті Верховною Радою в липні 2018 р.

Банк також вказує, що критичним для уряду є досягнення угоди з Міжнародним валютним фондом за четвертим переглядом програми розширеного фінансування EFF, без якої нова гарантійна операція не зможе бути здійснена.

«Світовий банк закликає уряд України завершити всі необхідні дії за розпочатими реформами і досягти угоди із МВФ за четвертим переглядом програми кредитування», – наголошується в релізі.

Місія МВФ із четвертого перегляду програми EFF прибуде до України 6 вересня. Український уряд і Нацбанк розраховує, що за підсумками її роботи буде прийнято рішення про виділення країні 5-го траншу кредиту EFF на суму близько $1,9 млрд.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-20 22:34 :35