Новини » Політика 16 серпня, 2018, 20:54
Сенченко заявив, що «Іловайськ» є наслідком повної дезорганізації оборони країни
ZIK
ZIK

На момент Іловайської трагедії в країні фактично була зруйнована армія, а спецслужби та вся система державного управління були насичені шпигунами.

Про це заявив народний депутат України попередніх скликань Андрій Сенченко в ефірі програми «ДокаZ» на телеканалі ZIK.

«Ми дуже наполегливо розслідували Іловайську трагедію. Потрібно розуміти, що коли йдеться про оборону країни, то вона базується на законах та їх виконанні. А також на політичній волі, яку необхідно мати, щоб в період війни правильно керувати країною та військом», – зауважив Сенченко.

За його словами, під час розслідування експертна комісія дійшла до висновку, що на той момент була повна дезорганізація оборони країни.

«Все почалося з невиконання закону про оборону України, а зокрема зі статті, яка передбачає відповідні дії, якщо є перелік ознак про збройну агресію проти держави. І якщо бодай одна ознака підтверджується, то це є фактом збройної агресії, який передбачає певний алгоритм дій», – пояснив політик.

Він підкреслив, що у 2014 році були підтверджені п'ять із шести ознак збройної агресії. Утім відповідно до закону про оборону керівництво все одно не діяло.

«Передусім, це те, що не був введений воєнний стан, адже в той час вже нічого не заважало це зробити. Це повинен був зробити Президент, однак він не проявив такої політичної волі.

АТО стала великою проблемою, адже кожне відомство воювало самостійно: ЗСУ – окремо від СБУ та МВС. Свої зусилля та спільні дії силовики координували мобільним зв’язком. АТО – це коли одних вважали керівниками, інші – ухвалювали рішення, а розплачувалися за все бійці в окопах», – констатував Андрій Сенченко.

Як повідомлялося, Андрій Сенченко назвав відповідальних за «Іловайський котел».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-23 05:07 :20