Новини » Політика 16 серпня, 2018, 21:27
Екс-депутат стверджує, що в судовій системі України ворог має власних агентів
ZIK
ZIK

В Україні ще далеко до правосуддя. Під час війни цивільні судді не можуть судити військових. Водночас у нас заборонено створення спеціальних судів, але під час війни такий суд необхідний.

Про це в ефірі програми «ДокаZ з Олексієм Шевчуком» на телеканалі ZIK заявив народний депутат попередніх скликань Андрій Сенченко.

Як повідомлялося, за результатами дев'яти місяців кваліфікаційного оцінювання ВККСУ визнала такими, що не відповідають займаній посаді 10% суддів.

Відповідаючи на запитання ведучого про те, чи задоволений гість програми правосуддям в Україні і рівнем підготовки суддів, пан Сенченко сказав, що як і кожен громадянин України він не задоволений станом судової системи.  

«Я навіть не можу говорити про таке поняття, як правосуддя. У нашій країні ще далеко до правосуддя. На мій погляд, у час війни не можуть цивільні судді судити військових. У нас заборонено створення спеціальних судів, але під час війни спеціалізований суд необхідний», – зазначив екс-нардеп.

Також пан Сенченко зауважив, що існує велика проблема, яка полягає в тому, що держава-агресор постійно насичувала всі гілки влади своїми агентами.

«Я можу стверджувати, що таких агентів достатньо в судовій системі. РФ системно, маючи певну програму, проводила насичення України агентурою. Так воно було і в СБУ, і в МВС, і в судах. І в залі парламенту теж є ця агентура», – сказав Сенченко.

Окрім цього, відповідаючи на запитання ведучого про те, чи сьогодні не достатньо військової прокуратури, коментуючи слова військового прокурора, який виступає за створення Бюро військової юстиції, яке має займатися злочинами, вчиненими військовими, і чи Генеральна прокуратура, яка підконтрольна першим особам держави, покриватиме ці розслідування, пан Сенченко сказав: те, що тиснуть на Генпрокуратуру і на військову прокуратуру – це зрозуміло, тому якщо йдеться про Іловайську трагедію, то винні мають можливості для тиску.

«Але Матіос формулює таку пропозицію, тому що прокуратура і її статус змінюється. У нас поки що на папері з'явилась нова структура, яка буде займатись розслідуваннями, і прокуратура втрачає ці функції, і військова прокуратура теж втрачає їх. І тоді виникає питання: хто буде розслідувати цю категорію злочинів? На мій погляд, у нас потрібні великі зміни, але все ж таки треба працювати над цією ідеєю», – прокоментував гість програми.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-18 11:28 :13