Семенченко пояснив, як змусити Путіна звільнити Олега Сенцова

ZIK

Для того, щоб звільнити українських політв’язнів у Росії, ми маємо наступати або на економічний «мозоль» РФ, або на військовий. Іншого шляху немає.

Про це в ефірі програми Vox populi на телеканалі ZIK заявив народний депутат України Семен Семенченко.

Народний обранець, відповідаючи на питання глядача, як змусити Путіна звільнити Олега Сенцова, зазначив, що для звільнення українських політв’язнів українська влада має зробити наступні кроки: 

 «Перший – конфіскація або накладення секвестру на підприємства, які знаходяться на території України, власниками яких є Росія. Адже в 2014-му році була заява, що подібні дії є можливими. Але я так розумію, що люди, які тоді були при владі, отримали дуже серйозний аргумент. Думаю, фінансовий. Далі ця заява не пішла», – повідомив Семен Семенченко.

На думку нардепа, заважає звільненню українських політв’язнів і торгівля з окупантом.

«США накладають санкції на Росію та на людей, які перебувають в оточенні Путіна. Наприклад, на російського олігарха Бабакова, який має «долю» в українських обленерго. Тобто він володіє стратегічною галуззю нашої економіки. Але в Україні його вважають «шановним інвестором». Тобто перший крок до звільнення наших політв’язнів – це натиснути на економічний важіль Росії», – зазначив Семенченко.

На його переконання, звільнити Олега Сенцова та інших українських політв’язнів можна і військовим шляхом.

«Хто пам’ятає, скільки за останній рік було взято в полон росіян? Особисто я пам’ятаю лише два випадки. Хлопці з «Айдару» взяли у полон двох російських офіцерів. Потім їх поміняли на Надію Савченко. Але чомусь проти тих «айдарівців» порушили кримінальну справу. Тому якби військове командування країни поставило завдання брати у полон російських найманців та офіцерів, було б на кого обмінювати. А якщо просто розповідати з екранів телевізорів, що ми боремося, то хто зі сторони агресора віддасть полонених, якими можна тиснути на українських матерів і на українське суспільство? Вони тиснуть і цим маніпулюють. У нас такої можливості немає. Але ми можемо зробити це силою», – підкреслив Семенченко.

Нагадаємо, 16 травня український політв’язень Олег Сенцов оголосив безстрокове голодування. Таким чином він вимагає відпустити всіх українців, утримуваних у Росії та анексованому Криму.

Уповноваженій Верховної Ради України з прав людини Людмилі Денисові під час її візиту до РФ в зустрічі з Олегом Сенцовим відмовили.

Тим часом відомі російські журналісти, режисери, актори звернулись до президента Росії Володимира Путіна з проханням помилувати українського політв’язня. Сам же Сенцов не звертатиметься до Путіна з проханням про помилування.

9 серпня Людмила Денисова повідомила, що в Олега Сенцова – третя затяжна криза.

Олег Сенцов – український кінорежисер, сценарист і письменник, активіст Автомайдану. Після анексії Криму затриманий ФСБ Росії за підозрою у терористичній діяльності, засуджений російським судом до 20 років на підставі сфальсифікованих звинувачень.

Loading...
Loading...
Loading...