Новини » Львів 16 серпня, 2018, 16:41
Селянам, що біля Грибовицького звалища, «прикрутили» безкоштовну воду
Фото: informator.news
Фото: informator.news

Відповідно до ухвали сесії Львівської міськради та рішення виконавчого комітету, з 15 липня ЛМКП «Львівводоканал» здійснює нарахування за водоспоживання мешканцям сіл Малехів, с. Збиранка, с. Малі Грибовичі, с. Великі Грибовичі.

Як повідомив заступник міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства Сергій Бабак, безкоштовними для мешканців цих сіл залишатиметься кількість води визначена, як соціальна норма на одну особу, – передає прес-служба мерії.

«Результати останніх досліджень, які ми проводили, були озвучені на одному із засідань виконавчого комітету. Директор ЛМКП «Львівводоканал» показував фотографії, на яких мешканці сіл Малехів, Великі Грибовичі облаштували собі теплиці, ставки, вирощують огородину, квіти. Тобто почали вести господарську діяльність – бізнес, за рахунок львів’ян.

Тому у нас є ухвала сесії Львівської міської ради, є рішення виконавчого комітету, які є обов’язковими до виконання, відповідно до яких з 15 липня мешканці сіл Малехів, с. Збиранка, с. Малі Грибовичі, с. Великі Грибовичі мають платити за споживання води, яке більше санітарної норми. Санітарну норму ми забезпечуємо безкоштовно – це 1,52 м3 на одну особу, або 3 м3, якщо голови сільських рад утворять комунальне підприємство, яке буде посередником між ЛМКП «Львівводоканал» і мешканцями.

Усі ці речі ми пояснили головам сільських рад на зустрічах з мешканцями. Відповідно, ми будемо діяти відповідно до законодавчих норм, передбачених ухвалою сесії і рішенням виконкому. Також законом передбачено, що за водопостачання та каналізування населеного пункту відповідає місцева влада. У цьому випадку це відповідальність сільських голів та депутатів сіл. Зі своєї сторони, воду для санітарної норми ми забезпечуємо безкоштовно, а за витрати для бізнесу потрібно оплачувати. Думаю, усі розуміють, що не коректно коштом львів’ян оплачувати теплиці, в яких вирощують городину на продаж.

Натомість щодо розмов про те, що у селах Малехів, Збиранка, Малі Грибовичі, Великі Грибовичі забруднена вода, ґрунт, повітря, то маємо результати проведеного аналізу, які показують, що все в межах норми і перевищень немає», – розповів Сергій Бабак, заступник міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства.

За його словами, під час однієї із зустрічей з мешканцями сіл Малехів, Збиранка, Малі Грибовичі, Великі Грибовичі, мешканці вимагали, щоб провели роботи з рекультивації полігону. Як повідомляє посадовець, зараз на полігоні в с. Грибовичі проводяться роботи з дегазації, утилізації фільтратів, до кінця року буде встановлено ще дві нові установки з очистки фільтратів по 150 м3, розпочали роботи з проведення першочергових протиаварійних заходів в частині зсуву тіла полігону, та на завершені коригування загального проекту з рекультивації полігону.

Нагадаємо, працівники ЛМКП «Львівводоканал», згідно з дорученням виконавчого комітету ЛМР, провели аналіз і дослідження водоспоживання мешканців сіл Малехів і Великі Грибовичі у порівнянні з мешканцями Львова. Аналіз показав, що середньомісячне споживання води на одного абонента м. Львова становить 6 м3, а в с. Малехів – 40 м3, в с. Великі Грибовичі – це 24 м3 води. ЛМКП «Львівводоканал» офіційно надіслав кожному мешканцю цих сіл договори на водопостачання. Безкоштовною для мешканців буде 1,5 м3води – санітарна норма на одного мешканця, незалежно є лічильник чи ні, а за решту спожитої води потрібно буде оплачувати.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-19 19:36 :27