четвер, 16 серпня, 2018, 12:37 Політика
Російська правозахисниця наголосила, як пришвидшити обмін росіян на українських політв‘язнів
ZIK
ZIK

Щоб запустити процес обміну українських політв‘язнів на росіян, що перебувають у наших тюрмах, саме ці громадяни РФ мають наголосити своїй владі: вони хочуть додому. Важливо, щоб це почули у кремлі.

Таку думку в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK висловила російська правозахисниця Зоя Свєтова.

Вона розповіла: погодилась на зустріч із ув‘язненим у Росії режисером Олегом Сенцовим через те, щоб передати усім правдиву інформацію про його стан здоров‘я. Мовляв, вважає, що усім, хто бореться за звільнення бранця, дуже важливо було це знати.

«Мені здається, що це дуже важливо, адже такої інформації – надто мало. Кожного дня та навіть години вона змінюється. До того ж не треба забувати, що Олег перебуває у російській колонії. Тож, не зважаючи на його заяви про те, що довіряє тамтешнім лікарям, які слідкують за його станом, все ж сподіваюсь, що я йому не нашкодила», – зазначила Свєтова.

До того ж вона підкреслила: зараз ніхто не може дати точного прогнозу щодо стану Сенцова.

«Він голодує уже 94 дні. Тут уже не потрібно якихось залякувань. Адже навіть, якщо йому дають поживну суміш і ставлять крапельниці, в принципі, людина перебуває у важкому стані. Сам він каже, що схуд на 17 кілограмів, лікарі – що на 11. Та, яке би там не було, насправді навіть візуально видно, що він суттєво втратив вагу і швидко втомлюється», – розповіла право захисниця.

Тож вона підкреслила: такий збір інформації про Олега Сенцова робиться для того, щоб дати усім зрозуміти: процес обміну росіян на ув‘язнених українців потрібно починати якнайшвидше.

«Я чула, що ця ситуація уже активізувалась в Україні. Російські громадяни, які перебувають у тамтешніх тюрмах, просили, щоб їх обміняли на українських політв‘язнів. Це якраз те, про що ми намагаємось говорити тут, в Росії», – підкреслила Свєтова.

Мовляв, потрібно, щоб і ув‘язнені в Україні росіяни звернулись до своєї влади про те, що хочуть додому. Дуже важливо, щоб керівництво їхньої держави їх почуло.

«Тоді може відбутись оцей синхронний обмін росіян на українців, ця гуманітарна акція двох країн. Так, між Україною та Росією зараз війна, однак навіть підчас війни буває перемир‘я. Це дуже важливо, оскільки саме таким чином і можна врятувати життя Сенцова. Адже Олег сказав, що він не зупинятиметься: його ціль – запустити цей процес звільнення», – резюмувала Зоя Свєтова.

Як повідомлялось, вчора сестра Олега Сенцова Наталя Каплан заявила, що режисера використовують «як розмінну монету». Мовляв зараз відбуваються якісь «торги».

Напередодні ж цього Комісія з питань помилування в Ямало-Ненецькому автономному окрузі не прийняла до розгляду два клопотання про помилування українського політв’язня в Росії режисера Олега Сенцова. Прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков ж заявив, що режисер сам повинен подавати відповідне прохання.

Однак, правозахисник Марк Фейгін спростував такі заяви. Мовляв, у Росії за законодавством передбачається можливість звернення також законних представників засудженого. Таку практику застосовували при звільненні Надії Савченко та Ільмі Умерова.  

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-16 19:00 :44