live
Новини » Політика 79

Політконсультант: Чомусь до вишів є чіткі терміни прийому, а до Антикорупційного суду – ні

ZIK
загрузка...
загрузка...

У законі про Вищий антикорупційний суд не прописано чітких часових рамок, коли структура повинна запрацювати – лише, що це має відбутись «протягом 12 місяців». Те ж стосується і термінів відбору його працівників. Це доволі негативна практика, особливо, якщо врахувати, що в Україні більшість таких конкурсів не проводили вчасно.

Таку думку в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK висловив політичний аналітик, кандидат юридичних наук Олександр Москалюк.

Він наголосив: щоб коментувати процес добору працівників до Вищого антикорупційного суду, потрібно спочатку побачити, як відбуватиметься вся ця процедура.

«Та до процесу добору до Верховного суду в певних організацій було чимало запитань. Зокрема, конкурсні правила змінювались підчас самого конкурсу. Такого не повинно бути, адже тоді виникає побоювання, що ці зміни вводяться з метою певних маніпуляцій», – зазначив Москалюк.

Що ж стосується самого законодавства про запуск антикорупційного суду та затвердження його складу, він зауважив: там чітко не прописані терміни його створення, адже йдеться про «сім-дев‘ять місяців».

«Наприклад, коли у Вищому навчальному закладі йде приймальна комісія, там чітко вказані терміни, у які буде оголошено поступання першої, другої чи третьої хвилі. Чому не можна було це передбачити і в законі про ВАС? Там ж просто сказано, що він має запрацювати протягом дванадцяти місяців», – дивувався політ аналітик.

Адже, на його думку, усю цю процедуру справді можна було передбачити у перехідних і прикінцевих положеннях документа.

«Просто зазначити: у певний термін оголошується конкурс, і протягом чіткого часу – його подальші етапи. Тут немає нічого складного. Натомість, коли чую, що голова ВККС каже про «сім-дев‘ять» місяців, мене це коробить», – зізнався експерт.

До того ж ми ще досі не побачили складу міжнародної комісії експертів, яка контролюватиме створення цієї антикорупційної інституції. Все через те, що у законі навіть не передбачено протягом якого часу її потрібно було створити.

«Та, якщо говорити про той же Верховний суд, там процес набору вийшов за вказані терміни», – зауважив Москалюк.

За його словами, таке затягування відбувається відразу через кілька причин. Зокрема, в Україні жодні такого роду конкурсні відбори не проводяться вчасно.

«Та не все треба зводить ти виключно до зловживань. Так, бувають затримки і суто на технічному рівні. Наприклад, не спрацьовує комп‘ютер і система просто висить», – зазначив він.

Як повідомлялось, нещодавно голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Сергій Козьяков розповів, що у формуванні Вищого антикорупційного суду братиме участь спеціально створена допоміжна структура – Громадська рада міжнародних експертів, у яку входитимуть представники різних міжнародних організацій.

На початку ж червня Верховна Рада України підтримала у другому читанні законопроект про Антикорупційний суд. За відповідний президентський законопроект проголосували 315 народних депутатів.

Після цього депутати проголосували і за внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» у зв’язку з прийняттям Закону України «Про Вищий антикорупційний суд».

Згодом 8 серпня Вища кваліфікаційна комісія суддів почала приймати документи кандидатів для участі у конкурсі на посади 39 суддів Вищого антикорупційного суду.

Loading...
Loading...
Loading...