live

ООН закликала Росію негайно звільнити Олега Сенцова

Портрети Олега Сенцова під час акції на підтримку незаконно ув'язнених в Росії українців. Фото: Соколовська Інна/УНІАН

Експерти ООН звернулися до російської влади з вимогою негайно звільнити українського режисера Олега Сенцова, зважаючи на його стан фізичного і психічного здоров’я.

Про це повідомляє «Радіо Свобода».

Вони закликали російську владу надати Сенцову належне медичне лікування за умови його повної та усвідомленої згоди.

«Життя Сенцова перебуває під загрозою. Його голодування стало наслідком судового процесу і обвинувального вироку, які порушують норми міжнародного права. Ми закликаємо російську владу безумовно і в терміновому порядку звільнити його», – заявили експерти ООН.

Експерти зазначили, що залишаються на зв’язку з російською владою щодо даної справи.

Звернення підписали спеціальні доповідачі Управління Верховного комісара ООН з прав людини Девід Кайє, Дайніус Пюрас, Мішель Форст, та Агнес Калламар.

Нагадаємо, 16 травня, український політв’язень Олег Сенцов оголосив безстрокове голодування. Таким чином він вимагає відпустити всіх українців, утримуваних у Росії та анексованому Криму.

Уповноваженій Верховної Ради України з прав людини Людмилі Денисові під час її візиту до РФ в зустрічі Олегом Сенцовим відмовили.

Тим часом відомі російські журналісти, режисери, актори звернулись до президента Росії Володимира Путіна з проханням помилувати українського політв’язня. Сам же Сенцов не звертатиметься до Путіна з проханням про помилування.

9 серпня Людмила Денисова повідомила, що у Олега Сенцова – Також Денисова заявила, що у Сенцова третя затяжна криза.

Олег Сенцов – український кінорежисер, сценарист і письменник, активіст Автомайдану. Після анексії Криму, затриманий ФСБ Росії за підозрою в терористичні діяльності, засуджений російським судом до 20 років на підставі сфальсифікованих звинувачень.

Читайте більше новин на тему: Олег Сенцов.

Loading...