четвер, 16 серпня, 2018, 17:27 Події
На Донбасі існує хімічна загроза, – ОБСЄ
Вигляд на терикон на Донеччині. Фото: radiosvoboda.org
Вигляд на терикон на Донеччині. Фото: radiosvoboda.org

В Україні існують проблеми хімічної загрози на Донбасі, про що неодноразово наголошували на різних переговорах представники ОБСЄ.

Про це під час прес-конференції зазначив координатор проектів ОБСЄ в Україні посол Вайдотас Верба, повідомляє «Укрінформ».

«Це одне з питань компетенції ОБСЄ. Я не випадково відзначив, що хімічні загрози не мають кордонів. Нема лінії розмежування для хімічної загрози... З деяких підстав ми не можемо проводити діяльність в певних частинах країни. Ми сигналізували в різних форматах переговорів (я сам працював з людьми, які брали участь в Мінських переговорах) про те, що, не зважаючи на низку військових питань, є й інші речі, які стосуються людей, це може загрожувати населенню. Ми намагалися донести по різних каналах всім сторонам, що хімічна загроза – насправді дуже серйозне питання», – зазначив він.

У свою чергу директор Міжнародного центру з хімічного захисту та безпеки (ICCSS) у Варшаві Кшиштоф Патурей наголосив, що схід України був одним із центрів хімічної промисловості країни, а Україна – це «один з найбільших виробників хімічних речовин в Європі».

«Внаслідок конфлікту, знову ж таки, деякі з таких об’єктів були покинуті, є склади, де хімічні речовини просто звалені, вони не перебувають під охороною. Тому є реальні загрози щодо ситуації стосовно «хімічних питань» на сході України», – зазначив експерт.

Патурей додав, що з огляду на всі ризики, програми, запроваджені українським урядом та ОБСЄ, є важливими для того, щоб довести, що «ситуація є під контролем і що хімічні речовини не можуть використовуватись для зловмисних цілей – як для тероризму чи для військових дій».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-20 19:37 :32