четвер, 16 серпня, 2018, 13:25 Події
Масовий наплив нелегалів незабаром становитиме загрозу держбезпеці, – МВС
Сергій Яровий. Фото: МВС України
Сергій Яровий. Фото: МВС України

Перший заступник міністра внутрішніх справ Сергій Яровий заявив, що масовий приток нелегальних мігрантів до України є критичним, незабаром він становитиме загрозу державній безпеці.

Про це він заявив у Чернігівському пункті тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, повідомляє прес-служба МВС.

Яровий нагадав, що в період із 26 липня до 31 серпня 2018 року на території держави організовано проведення цільових профілактичних заходів під умовною назвою Мігрант.

«Результати профілактичного відпрацювання Мігрант показали, що проблема нелегалів нині дуже гостра у державі. Масовий приток нелегальних мігрантів є критичним, незабаром він становитиме загрозу державній безпеці», ‑ цитує Ярового прес-служба відомства.

Протягом двох тижнів було виявлено понад 1167 нелегальних мігрантів, відносно більшості з них прийняте рішення про примусове видворення з України.

Підрозділи МВС відпрацювали можливі сценарії кризових ситуацій, що можуть виникнути у пункті тимчасового перебування іноземців, та шляхи їх вирішення. Зокрема, сценарії масових заворушень та бунтів, захоплення заручників, пожежі та виявлення вибухового пристрою.

Директор Департаменту в справах іноземців та осіб без громадянства Державної міграційної служби Наталія Науменко повідомила, що тенденція нелегальної міграції до України не має прогнозованого зниження.

«Керівництво Державної міграційної служби розробляє план надзвичайних дій на випадок масового входу в Україну нелегальних мігрантів. Цей план буде найближчим часом представлений керівництву МВС», ‑ зазначила вона.

Перший заступник голови Державної прикордонної служби Василь Серватюк зауважив, що лише за минулу добу на державному кордоні затримали дві організовані групи нелегалів загальною кількістю семеро осіб.

Саме зі східної ділянки кордону нелегали намагаються потрапити до України, а російська сторона порушує міжнародні договори про реадмісію, оскільки не приймає нелегальних мігрантів, що прибувають з Росії.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-20 07:35 :08