четвер, 16 серпня, 2018, 14:39 Політика
Керівник мілітарного центру: В України немає ефективних засобів для військового протистояння на морі
ZIK
ZIK

Від початку збройного конфлікту з Росією Україна не розвивала морський флот. Тому, ймовірно, агресор збирається вдарити у наше слабке місце.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» говорив керівник українського мілітарного центру Тарас Чмут.

«У нас нема засобів, щоб ефективно протидіяти росіянам на Чорному чи Азовському морях. На останньому взагалі відсутні військово-морські сили, як надводна компонентна. Є тільки частина морської піхоти, а також інші берегові підрозділи. В перспективі ми плануємо перевести одну з військово-морських баз до Бердянська, але є проблеми доставки туди теплозасобів», – зазначає експерт.

Керівник українського мілітарного центру зауважує: нещодавно на дві доби Росія закрила певні морські райони в районі острова Зміїний – від мису Тарханкут до дельти Дунаю. Там вона провела навчальні стрільби з тактичного маневрування.

«На мій погляд, це може віщувати ескалацію конфлікту на Чорному морі», – коментує Тарас Чмут.

Тож він переконаний: окрім самого конфлікту на Донбасі, де ситуація дещо стабілізувалася, український флот – ще одна наша слабка сторона.  

«Погано, що Росія знає слабкі сторони України і тисне на них. Флот дійсно зараз найслабший. У нас більш-менш стабілізувалася ситуація на Донбасі – там є обстріли, але нема активного руху жодних сторін. Тобто конфлікт, фактично, заморозився», – каже Тарас Чмут.

Та, на його думку, зараз ми не можемо діяти силовим шляхом, бо маємо працювати тільки за рахунок дипломатії.

«Основна проблема у тому, що ми не вкладали гроші у флот. Щоб мати його зараз, треба було розвивати напрям ще у 2015-2016 році», – пояснює експерт.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-22 08:38 :07