четвер, 16 серпня, 2018, 9:23 Політика
Гройсман закликав ЦВК не зупиняти децентралізацію
facebook.com/volodymyrgroysman
facebook.com/volodymyrgroysman

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман закликав ЦВК сприяти проведенню виборів в об’єднаних територіальних громадах.

Про це Прем’єр написав на своїй сторінці у Фейсбуці. 

«Днями ЦВК прийняла рішення, яке унеможливило проведення в жовтні виборів у новоутворених об’єднаних громадах. Це рішення створює ризик гальмування децентралізації, яка сьогодні є однією з найбільш успішних і затребуваних реформ. Саме заради проведення децентралізації я прийшов у 2014 році працювати в Уряд, тому що був і залишаюсь переконаним: децентралізація – це шлях до створення якісних умов життя в кожному місті і селі України. В ефективності цієї реформи переконались вже понад 6 мільйонів українців, які стали мешканцями об’єднаних громад і отримали повноваження, ресурси, а отже можливості – розвивати свою територію і покращувати добробут. Дуже важливо, що об’єднання громад – це добровільний процес, ініціатива знизу. Вважаю, що перешкоджати прагненню громадян, які хочуть теж йти цим шляхом, створювати додаткові бар’єри на їхньому шляху – неприпустимо. Тому я закликаю Центральну виборчу комісію переглянути своє рішення і знайти можливість сприяти проведенню виборів в тих громадах, де вони були заплановані. Децентралізацію не можна зупиняти!», – зазначив Прем’єр-міністр України В.Гройсман.

Водночас зі зверненням до ЦВК із закликом призначити вибори в ОТГ звернулася і Асоціація міст України, – повідомили в Офісі реформ у Львівському РВ АМУ.

Як повідомлялося, 9 серпня ЦВК провела своє засідання, на якому було прийнято рішення, що не будуть призначати перші вибори у новосформовані об’єднані громади у зв’язку із тим, що у квітні Конституційний суд визнав неконституційним закон про всеукраїнський референдум. У Львові заявили, що ЦВК блокує вибори до ОТГ та підриває довіру до влади.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-18 11:19 :11