четвер, 16 серпня, 2018, 13:16 Політика
Експерт про затримку суден в Азовському морі: Росія розпочала економічну блокаду
ZIK
ZIK

Затримка суден на Азовському морі, які прямують до портів у Бердянську і Маріуполі – це економічна блокада України зі сторони Росії. Однак, наразі найбільш страждають від цього самі судновласники, яким по декілька діб доводиться стояти у морі.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» розповіла представник ініціативної групи по захисту Азовського моря Галина Однорог.

«Якщо у 2014 році нас не змогли взяти танками, то зараз пробують притиснути економічною блокадою зі сторони моря. Всі дії, які ми сьогодні робимо, спрямовані на те, щоб проблему побачила міжнародна спільнота. І тільки санкціями ми можемо боротися з Росією», – каже експерт.

Вона розповіла, що разом із ініціативною групою по захисту Азовського моря написали листа до голови ОБСЄ з проханням посилити моніторинг.

«Всі усвідомлюють, що проблема зроблена штучно для суден, які прибувають до Бердянського і Маріупольського портів», – наголошує Галина Однорог.

Чи не найбільші втрати несуть судновласники, адже їхні кораблі стоять по кілька днів не в портах, а у морі, зауважує експерт.

«Ситуація виглядає так, що одні судновласники відмовляються чекати. Після них заходять другі, третій, четверті кораблі. Поки що порт працює, але нам треба піднімати це питання», – зазначає Галина Однорог.

На її думку,через порти Азовського моря Росія знайшла ще один метод тиску і розпочала економічну блокаду.

«За чотири роки конфлікту з РФ, ми очікуємо чого завгодно, навіть обстрілів. За дванадцять кілометрів від нас – ворог. Розуміємо, що ніяких позитивних зрушень не буде, бо всі очікують виборів і ті ж росіяни, зачекають і приглянуться до чого все дійде. А загроза для нас нікуди не ділася. Ніхто не може дати гарантії чи вдарять по нас з моря, чи зі суші», – додає експерт.

Нагадаємо, протягом останніх місяців Росія затримала численні судна, які прямували до портів Бердянська та Маріуполя. Міністр інфраструктури Володимир Омелян заявляв, що Україна проводить переговори з країнами ЄС та США щодо введення санкцій проти Росії у відповідь на блокаду Азовського моря.

Водночас, екс-голова Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Павло Жебрівський упевнений , що Росія блокуванням Азовського моря намагається тиснути на Україну для того, щоб отримати водопостачання до окупованого Криму.  

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-21 09:34 :12