Новини » Політика 16 серпня, 2018, 20:06
Допомогу США експерт-міжнародник оцінив у 5% від того, на що заслуговує Україна
ZIK
ZIK

Кошти, які США планують виділити Україні – це політична підтримка. Час від часу я їжджу на передову і бачу, що та як там використовується. Але я не бачу великої ефективності американської допомоги безпосередньо на передовій.

Таку думку в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі висловив науковий співробітник Центру з питань трансатлантичних відносин при університеті Джонса Гопкінса у США Микола Воробйов.

Як відомо, президент США Дональд Трамп підписав закон про «Бюджет США на 2019 рік на потреби національної оборони». Одна зі статей документу дозволяє виділити Міністерству оборони США 250 мільйонів доларів для надання безпекової допомоги Україні. У цю суму закладено 50 мільйонів доларів на оборонні летальні види озброєнь.

Науковий співробітник Центру з питань трансатлантичних відносин при університеті Джонса Гопкінса у США Микола Воробйов вважає, що кошти, які Америка планує виділити Україні – це політична підтримка.

«Перш за все, це політична підтримка. Я ж не постійно перебуваю у Вашингтоні, а час від часу їжджу на передову і бачу, що та як використовується. Але я не бачу великої ефективності американської допомоги безпосередньо на передовій», – зауважив гість програми.

Експерт вважає, що за будь-яку допомогу для української армії потрібно дякувати. Однак, на переконання Воробйова, 250 мільйонів доларів для України від США – це лише 5% від того, на що заслуговує українська армія.

«Що стосується «Джавелінів», які ми отримали у груді – це велика перемога. Але ця зброя не носить наступальний характер. Тобто Донбас ми «Джавелінами» не звільнимо. Ми можемо лише оборонятися.

Деяким машинам, які нам передавали, вже по 30 років. Військовим дуже важко знайти запчастини до цієї машини, якщо вона зламалася.

Дрони, які нам передавали, вони літають на лінію ворога, але ворог їх перехоплює і забирає на свою територію. У Росії є такі можливості.

Тому я думаю, що за будь-яку допомогу потрібно дякувати, починаючи від «Джавелінів», закінчуючи сухпайками, але, з іншого боку, 250 мільйонів доларів для України – це лише 5% від того, на що ми заслуговуємо», – переконаний експерт.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-18 13:55 :01