четвер, 16 серпня, 2018, 2:55 Світ
Астрономи виявили сліди зіткнення Сонячної системи з іншою зіркою

Астрономи з Кембриджського університету і Мадридського університету Комплутенсе заявили про те, що зірка Шольца, яка пройшла через зовнішні регіони Сонячної системи приблизно 70 тисяч років тому, істотно вплинула на орбіти кількох об’єктів з Хмари Оорта.

Про це повідомляє Сегодня з посилання на Science Alert.

Фото: pixabay.com

Вчені встановили, що зірка Шольца зблизилася з Сонячною системою, ще й в 2015 році. Тоді вони припустили, що подібне зближення ніяк не вплинуло на нашу планетарну систему. Разом з тим, спостереження за Хмарою Оорта показали, що подібні висновки не відповідають дійсності.

В ході дослідження вчені проаналізували дані про орбіти 340 об’єктів зовнішньої Сонячної системи і визначили, що орбіти деяких з них відрізняються від передбачених теоретичними моделями. У нормі позиції об’єктів повинні бути рівномірно розподілені в небі, однак орбіти багатьох тіл виявлялися ближче один до одного. Крім того, виявлено велике скупчення радіантів в сузір’ї Близнюків, а також інші зони їх концентрації.

На думку вчених, орбіти небесних тіл змінилися через зближення зірки Шольца з Сонячною системою. На даний момент зірка Шольца розташовується на відстані 20 світлових років від Сонця, але 70 тисяч років тому вона підійшла до зірки на відстань 0,8 світлового року (50 тисяч світлових одиниць).

Таким чином, зірка Шольца пройшла через зовнішні межі хмари Оорта нашої Сонячної системи.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-20 11:01 :57