live

Жодної реакції на наші пропозиції, – І. Геращенко про обмін росіян на українських політв’язнів

Ірина Геращенко. Фото: ukrinform.ua

Російська влада відмовляється обговорювати звільнення українських політв’язнів, зокрема в Тристоронній контактній групі в Мінську.

Про це в повідомила перша віце-спікер Верховної Ради, представниця України в ТКГ Ірина Геращенко, передає «Громадське».

За її словами в Мінську українська сторона понад чотири місяці піднімає тему звільнення українських політв’язнів, зокрема Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Станіслава Клиха, Миколи Карпюка, Павла Гриба та інших.

«Реакція російської сторони на це завжди була негативною, що мовляв «нас там нет» (на Донбасі) і ми не збираємося обговорювати (звільнення політв’язнів, – ред.) і в Мінському процесі РФ та її представники присутні як спостерігачі, що абсолютна маячня. Всьому світові очевидно, що Росія розпалила війну на Донбасі і несе повну відповідальність», – сказала Геращенко.

Вона додала, що представники так званих «ЛНР» та «ДНР» у Мінську озвучують «кремлівський сценарій» обміну.

«Давайте ми будемо говорити про можливий обмін всіх встановлених на всіх встановлених, наполягаючи, що в них у тюрмах на окупованому Донбасі начебто є тільки 20 українців, а від нас вимагають 300, в тому числі «беркутівців», в тому числі росіян, які здійснювали злочини на території України, воюючи на Донбасі чи влаштовуючи теракти по всій Україні», – заявила Геращенко.

Віце-спікер підкреслила, що Україна готова передати 36 росіян та забрати українців з російських в’язниць.

Також Геращенко розповіла, що цю пропозицію Україна передавала представнику Росії в ТКГ у Мінську та Міністерству закордонних справ РФ.

«Нуль відповіді. Нуль. Жодної реакції на наші пропозиції, жодної зацікавленості Росії в свої громадянах», – сказала вона.

Loading...
Loading...
Loading...