Новини » Регіони 15 серпня, 2018, 18:04
З популярного джерела, де беруть воду жителі Тернополя, пити не можна, – дослідження

Із популярного джерела, воду з якого набирають жителі Тернополя та приміських сіл, не можна пити, кажуть експерти. Вода в ньому не відповідає вимогам за бактеріологічними показниками.

Експерти періодично перевіряють місця, де жителі міста й області набирають питну воду. Цього разу працівники Тернопільського обласного лабораторного центру МОЗ України промоніторили джерела у селах Острів, Смиківці, Ступки, Товстолуг та Гаї Гречинські Тернопільського району.

Як повідомили IA ZIK в установі, якість питної води у джерелі в Смиківцях за бактеріологічними показниками не відповідає вимогам.

«У воді виділені загальні коліформні бактерії в 100,0 см  куб при нормі – не більше 1 КУО/ см куб», – прокоментували у лабораторному центрі.

Про результати перевірки експерти повідомили сільську раду, а також відзначили, що у решті джерел вода є безпечною та відповідає стандартам за бактеріологічними та санітарно-хімічними показниками.

В установі пояснили, що показники питної води з природних джерел змінюються і залежать від багатьох факторів.

«Рівень ґрунтових вод, кількість опадів можуть погіршувати якість такої води. Пиття із забруднених джерел може призвести до виникнення гострих кишкових інфекцій та інших інфекційних недуг», – відзначили в лабораторному центрі.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-22 16:09 :27