середа, 15 серпня, 2018, 23:20 Суспільство
Юлія Вотчер переконана, що інструкція про перебування на Донбасі спрямована проти волонтерів
ZIK
ZIK

Згідно з цією інструкцією в нас беруть аж дві фотографії і копію паспорта. Тобто отримують інформацію про те, хто де живе. А де гарантія, що комплекс цих паперів не буде там, де не треба? Це так вони пильнують нашу безпеку.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявила волонтер Юлія Вотчер.

Як повідомлялося, Управління цивільно-військового співробітництва Збройних сил України розробило проект інструкції, яка регламентує допуск і перебування волонтерів на території Донецької й Луганської областей.

За словами начальника цього управління Олексія Ноздрачова, ця інструкція необхідна для того, щоб, «по-перше, ввести волонтерську діяльність у правове поле, по-друге, створити механізми захисту волонтерів і за бажанням волонтерів допомагати їм з обліком і контролем дорогого майна, яке вони передають армії».

Юлія Вотчер зауважила, що інструкція від ЗСУ, яка регламентує допуск і перебування волонтерів на території Донецької й Луганської областей, зобов’язує волонтерів надати особисті дані. На думку волонтерки, це не захищає її колег, а навпаки – наражає їх на небезпеку. Юлія Вотчер також розповіла, як генерал Муженко ледь не підставив розвідників, які працюють на Донбасі, коли опублікував у соцмережі їхнє фото.

 «Ще у 2015-му році Муженко зібрав сили спецоперацій, представників офіцерського складу у великій залі, і вони вирішували там якісь свої питання. Я зауважу, що сили спецоперацій – це розвідники, яких ніхто не повинен бачити і про яких ніхто не повинен знати. Але після цієї зустрічі сам Муженко виставив фото з усіма присутніми. Після того, як у Фейсбуці люди почали масово обурюватися, деякі обличчя замалювали», – розповіла Юлія Вотчер.

Волонтер зауважила, що після прийняття інструкції, яку пропонує управління цивільно-військового співробітництва ЗСУ, інформація про волонтерів стане публічною.

«Згідно з цією інструкцією в нас беруть аж дві фотографії. А навіщо це їм? Беруть і копію паспорта. Тобто отримують інформацію про те, хто де живе. А де гарантія, що комплекс цих паперів не буде там, де не треба? Добре, якщо мене вже знають, але у мене в команді є такі люди, що я навіть боюся згадати їхнє ім’я. Я боюся, що когось дістануть. А тут – будь ласка, приходьте, є вся база даних. То це вони так пильнують нашу безпеку?» – обурилась волонтер.

Нагадаємо, в ефірі телеканалу ZIK радник начальника Генштабу Збройних сил України у 2016 році Натан Хазін заявив про намагання знищити волонтерський рух.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-21 09:58 :30