Новини » Львів 15 серпня, 2018, 14:31
У Львові заявили, що ЦВК блокує вибори до ОТГ та підриває довіру до влади

Центральна виборча комісія блокує проведення перших виборів у новостворених об’єднаних громадах у 2018 році, чим перешкоджає втіленню реформи децентралізації та підриває довіру людей до влади.

Про це йшлося 15 серпня під час брифінгу у Львівському центрі розвитку місцевого самоврядування.

Як повідомила директор Львівського центру розвитку місцевого самоврядування Галина Гречин, станом на серпень у ЦВК є подання із проханням призначити вибори у близько 100 ОТГ зі всієї України. У тому числі на проведення перших виборів очікують чотири новостворені ОТГ на Львівщині – Бібрська міська громада, Зимноводівська сільська громада, Лопатинська селищна громада та Меденицька селищна громада.

«На жаль, на сьогодні можемо сказати, що вибори у жовтні, швидше за все, не відбудуться, тому що 9 серпня ЦВК провела своє засідання, на якому було прийнято рішення, що не будуть призначати перші вибори у новосформовані об’єднані громади у зв’язку із тим, що у квітні Конституційний суд визнав неконституційним закон про всеукраїнський референдум», – повідомила Г.Гречин.

У своєму рішенні ЦВК також звернулася до комітету ВРУ з правової політики та правосуддя щодо надання роз’яснень, як вона має діяти.

«Станом на сьогодні маємо інформацію, що в тому числі і члени комітету, народні депутати говорять про те, що ЦВК знімає з себе відповідальність, перевищує свої повноваження, що рішення про визнання неконституційним закону про всеукраїнський референдум не відміняє закону про добровільне об’єднання громад», – повідомила Г.Гречин.

Вона пояснила, що скасування закону про всеукраїнський референдум не є підставою для того, аби не призначати вибори в ОТГ, зокрема й тому, що рішення про утворення ОТГ приймаються не на референдумах (хоча така норма передбачена), а через рішення сільських рад, які бажають об’єднуватися.

«Таким чином ЦВК перевищила свої повноваження і вигадала причину, щоби не призначати вибори», – наголосила Г.Гречин.

Зимноводівський сільський голова Володимир Гутник повідомив, що прийнято рішення про утворення Зимноводівської ОТГ у складі сіл Зимна Вода, Лапаївка та Скнилів, усі чекають на проведення виборів до новоутвореної громади.

«Люди з нетерпінням чекають призначення виборів. Одні чекають виборів, бо вважають, що відразу покращиться ситуація, буде багато можливостей по-іншому господарювати. Інші, можливо, чекають виборів, бо хтось там мітить на якісь посади. По-різному є. Але всі чекають виборів. Чи буде трагедією, якщо не призначать виборів? Для сільської ради це трагедією не буде. Але буде трагедія в іншому – черговий раз буде посіяна недовіра до нашої української влади… Щодо рішення ЦВК – як ви давали рішення про вибори стільком територіальним громадам, а тепер опам’яталися і давай пластинку крутити у зворотньому напрямку. Це у здоровий глузд ніяк не вкладається. Так робити не можна», – наголосив В.Гутник.

«Такими рішеннями ЦВК ми знову хоронимо у черговий раз довіру до нашої української влади», – підкреслив він.

Галина Гречин повідомила, що народні депутати від Львівщини скерували свої звернення до ЦВК з вимогою призначити вибори до ОТГ, але як буде розвиватися ситуація наразі не відомо. Чергове засідання ЦВК мало би відбутися 17 серпня.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-25 23:54 :33