Новини » Суспільство 15 серпня, 2018, 17:14
Таран: До Революції гідності син Стуса активно працював із Медведчуком
ZIK
ZIK

Сина поета Володимира Стуса – Дмитра та кума Путіна Віктора Медведчука бачили разом на деяких заходах у 2007 і 2013 роках. Ймовірно, олігарх відчуває провину перед сином поета.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» говорив політолог Віктор Таран.

«Сценаристи запевняють, що ще навесні заявляли про скорочення сцен у фільмі «Стус», але я не помітив цього повідомлення в інформаційному полі. Хочу нагадати, що половина фільму реалізується за кошти платників податків, автори погоджували всі епізоди. Знаючи позицію очільника Держкіно Пилипа Іллєнка, думаю, він був би дуже здивований рішенням режисерів і сценаристів позбутися сцен із Медведчуком», – зазначає політолог.

Віктор Таран звертає увагу на два повідомлення щодо фільму «Стус»: одне від адвокатів Медведчука, інше – сина письменника.

«Я би погодився, що про Медведчука заговорили, аби розкрутити якусь сплановану акцію, втім є одне «але». В інформаційному просторі з’явилися дві симетричні заяви. Перша – від адвокатів, мовляв, вони через суд можуть зупинити прокат фільму. Друга – була резонансною. Повідомлення сина Стуса про те, що він не буде давати авторських прав на фільм», – каже експерт.

Він зауважує: Дмитро Стус активно співпрацював із Медведчуком до Революції гідності. Їх бачили разом на деяких заходах у 2007 і 2013 роках.

«Коли Дмитру ставили питання: "Як ти так можеш працювати з Медведчуком?", він відповідав: «Так сталося». У мене враження, що Медведчук перед Стусом гріхи замолює», – говорить Віктор Таран.

Окрім того, політтехнолог Олексій Голобуцький наголосив: також вважає, що Медведчук відчуває провину перед Стусом.

«У фільмі Медведчука могли би змалювати молодою людиною, яка тільки робить свій знаковий життєвий вибір. З одного боку – зрада Стуса, потім Путін, танці з Марченко, а з іншого боку, він міг обрати долю звичайного юриста. І люди будуть порівнювати цей вибір. Медведчук – розумна людина й усвідомлює, що це поховає його кар’єру», – зауважує Олексій Голобуцький.

До того ж політолог Віктор Таран вважає, що дату прем’єри фільму про Стуса обрали не просто так.

«Показ стрічки запланований на кінець лютого, за місяць до завершення виборчої кампанії президента і вісім місяців до кінця парламентських виборів. Медведчук збирався брати участь в обох процесах, тому фільм вдарить по його іміджу», – додає експерт.

Нагадаємо, Віктор Медведчук заявив, що в разі виходу в прокат фільму про Стуса з недостовірною інформацією про нього, він «залишає за собою право на відповідні правові дії, у т.ч. спрямовані на заборону демонстрації фільму через суд».

Крім того, син поета Дмитро Стус відмовився співпрацювати з творцями фільму, бо вважає, що сценарій не відповідає ні етичним, ані естетичним нормам.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-20 15:48 :41