Новини » Політика 15 серпня, 2018, 20:46
Правозахисник Фейгін пояснив, навіщо Кремлю українські політв’язні
ZIK
ZIK

Путін із великим бажанням обмінював би своїх політв’язнів не на російських громадян, щоб послабити санкційний тиск на Москву.

На цьому наголосив російський правозахисник Марк Фейгін у прямому ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.

«Через те, що Пєсковим було публічно оголошено, що на звернення матері Сенцова була відмова в помилуванні під приводом того, що сам засуджений має звернутися з прохання щодо помилування. Втім у Росії за законодавством передбачається можливість звернення також законних представників засудженого.

Головне в цьому питанні – це практика, і така практика вже є, коли, наприклад, ледве не родичі потерпілих від Надії Савченко – дружини журналістів Корнелюка і Волошина, просили про звільнення Савченко. Так само й Ільмі Умеров категорично відмовився писати відповідне прохання про помилування до Путіна, а тому його написав ісламський муфтій», – нагадав Марк Фейгін.

На його думку, наразі з боку РФ звучить тільки цинічна риторика, коли одним кажуть одне, іншим – інше.

«На мій погляд, поки що немає жодних підстав сподіватися на швидке звільнення Олега Сенцова. Адже жоден російський чиновник не дав позитивного сигналу про те, що через процедуру обміну можна звільнити Сенцова.

Але в підсумку, це все одно питання двосторонніх перемовин між президентами України та Росії. До того ж у вересні, коли в активну фазу вступить президентська кампанія, Москва буде враховувати це, щоб використати на свою користь. Вона захоче грати на темі політв’язнів, щоб вплинути на вибори в Україні», – застеріг Марк Фейгін.

Як повідомлялося, експерти ООН закликають російську владу негайно випустити Олега Сенцова, бо стурбовані його фізичним і психічним станом. Крім цього, представники Верховного комісара ООН закликають Росію надати Олегу Сенцову доступ до відповідного медичного лікування на основі його повної згоди.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-24 16:15 :27