середа, 15 серпня, 2018, 12:17 Політика
Політтехнолог наголосив на важливих деталях у новому санкційному пакеті США проти Росії
ZIK
ZIK

Новими санкціями проти Росії США демонструють, що говоритимуть з Кремлем із позиції сили. При цьому наголошуючи, що до таких заходів можуть вдаватись, коли завгодно. Адже, якщо новий пакет з‘явився як реакція на отруєння Скрипалів, ця історія навіть не стосувалася Штатів, оскільки злочин був зроблений на території Великої Британії.

Таку думку в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK висловив політтехнолог Борис Тизенгаузен.

Він наголосив: у новому санаційному пакеті США проти Росії є відразу кілька дуже важливих деталей. Найперше – там зробили серйозний акцент на самого Володимира Путіна.

«До того ж ці санкції були введені у відповідь на отруєння Скрипалів у великій Британії. А це навіть не справа США, однак Штати тут демонструють, що введуть санкції, коли захочуть і під будь-яким приводом», – підкреслив Тизенгаузен.

Тому й, за його словами, зараз Росію змушують знищити хімічну зброю, хоча й та запевняє, що уже давно її немає.

«Та по недавніх отруєннях бачимо, що всі ці «Новачки» і інші хімічні отруйні складові далі є у РФ. Тому на сьогодні нові санаційні пакети можуть виникати коли завгодно. Тут США діють із позиції сили: захотіли, ввели санкції. Не важливо, що це відбулось не на їхній території. Мовляв, якщо у справі про втручання у вибори з‘являться нові прізвища, будуть введені ще новіші санкції», – переконаний політтехнолог.

Тож він підкреслив: позиція США щодо Росії –агресивна та конкретна. Що ж стосується зм‘якшення санкцій зі сторони ЄС, то, на думку експерта, «там все дуже чітко». Мовляв, незважаючи на наявність там проросійських симпатиків, більшість «адекватних» лідерів європейських країн наголошує на збереженні санкцій, доки не зникне причина цих обмежень.

«До того ж, зокрема, у канцлера Німеччини ангели Меркель зараз досить складна ситуація, адже вона ледь-ледь зібрала коаліцію, яка мало не розвалилась буквально минулого місяця. Тобто, їй зараз би спочатку розібратись всередині своєї країни. Адже Німеччина зараз – слабка, як ніколи. Така ж ситуація, в принципі, і у всій Європі», – вважає він.

Тому й, на думку експерта, зараз їм дуже невигідно йти на конфронтацію із США.

«Ми вже бачили, як Дональд Трамп, фактично нічого не роблячи, змусив Європу закуповувати більше американських товарів. Мовляв, якщо США введе мито на європейські автомобілі, їх продати буде дуже складно», – зауважив Тизенгаузен.

Тому й експерт переконаний, що схожа історія буде із «Північним потоком-2». Адже зараз Штати почали видобувати на багато більше газу. Відтак, їм стратегічно важливо продавати цей товар у Європу.

«Російська ж магістраль заважає цим торгівельним стосункам», – наголосив він.

Тож навіть важко сказати, чи цей газопровід взагалі добудують. Адже на Росію чекають ще й нові секторальні санкції.

«Звичайно, у Європі більше підтримують цей проект, ніж виступають проти нього. Однак, є ще й США, реакція яких може бути дуже жорсткою. Зокрема, вони можуть заявити, що усі, хто працює із компаніями, які обслуговують цей газопровід, також потраплять під санкції. Там може бути ще якийсь новий пакет», – підкреслив Борис Тизенгаузен.

Як повідомлялось раніше, США ухвалили рішення ввести проти Росії нові санкції через атаку з застосуванням нервово-паралітичної речовини «Новачок» проти колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля та його дочки у Великій Британії.

У свою чергу, Москва назвала такі дії «драконівськими» і заявила, що фактів або доказів причетності Росії до отруєнь «як вже повелося, не прозвучало».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-22 02:19 :52