Новини » Суспільство

Офіцер запасу пояснив, чому інструкція щодо перебування волонтерів на Донбасі не працюватиме

ZIK

Для того, щоб волонтер міг оперативно реагувати на запити чи загрози, які постануть перед армією, він має бути незабюрократизований. Натомість запропонована інструкція, яка регламентує допуск і перебування волонтерів на території Донецької й Луганської областей, буде дуже забюрократизованою.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив офіцер запасу, заступник голови Ради резервістів ЗСУ Мирослав Гай.

Гість програми, який, окрім того, що є військовослужбовцем, також є волонтером, коментуючи розроблений Управлінням цивільно-військового співробітництва ЗСУ проект інструкції щодо допуску та перебування волонтерів на Донеччині та Луганщині, зауважив, що, на його думку, приїзд будь-якого громадянина на «нульові» позиції на Донбасі має бути чітко облікований, проте такі процедури уже працюють.

«Як зараз усе працюватиме? Я розумію, що хочуть зробити, але за фактом скажу вже зараз – не працюватиме ця інструкція. Чому? Через деякі причини: по-перше, вона буде дуже забюрократизована, тому що документи тепер мають подавати як волонтери, так ще й командири частин, які хочуть, щоб цей волонтер до них приїхав. Поки у нас більш-менш спокійна обстановка – це реально, … але як тільки буде якась загроза і доберуть необхідний штат людей, а зараз він неповний, і в нас діють за мирним часом, а не військовим, то знову постане питання щодо термінового забезпечення. Це знову робитимуть населення, волонтери», – переконаний Мирослав Гай.

Гість програми зауважив, що для того, щоб волонтер оперативно міг реагувати на запити чи загрози, які постануть перед армією, він має бути незабюрократизований і реагувати миттєво.

Що ж до супроводу волонтерів Донеччиною та Луганщиною, як зауважив Мирослав Гай, існує проблема щодо недостатньої кількості авто в представників цивільно-військового співробітництва. «Вони іноді тижнями не можуть виїхати через те, що поламана автівка», – зазначив заступник голови Ради резервістів ЗСУ.

Гість програми зауважив, що не бачить нині механізмів виконання інструкції щодо волонтерів.

«Якщо військові генерали захочуть це забюрократизувати і зроблять таку інструкцію, наш фонд зможе спокійно працювати за тими правилами, які вони хочуть зробити, але ми вже зараз знаємо, що ця інструкція не працюватиме», – переконаний Мирослав Гай.

Нагадаємо, Управління цивільно-військового співробітництва Збройних сил України розробило проект інструкції, яка регламентує допуск і перебування волонтерів на території Донецької й Луганської областей.

Як повідомив начальник цього управління Олексій Ноздрачов, проект документа визначає порядок організації акредитації, допуску (пропуску) волонтерів під час надання ними волонтерської допомоги ЗСУ й іншим силовим і держструктурам, які задіяні в ООС на території Донецької і Луганській областей.

30 квітня 2018 року АТО на Донбасі офіційно закінчилась, натомість розпочалася Операція об’єднаних сил (ООС).

Loading...