Новини » Політика

На прикладі справи Злочевського Дмитро Гнап пояснив суть «бізнесу по-прокурорськи»

ZIK

Спочатку Юрій Луценко перед камерами казав, що Злочеський привласнив два мільярди гривень. У підсумку він заплатив лише 168 мільйонів, і справу закрили. Прекрасний бізнес по-прокурорськи – виняткова рентабельність!

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив журналіст Дмитро Гнап.

Як повідомлялося раніше, Солом’янський райсуд Києва поновив розслідування проти екс-міністра екології та природних ресурсів Миколи Злочевського.

Зазначається, що суд скасував постанову Спеціалізованої антикорупційної прокуратури від 1 серпня 2017 року про закриття провадження.

«По Злочевському було декілька кримінальних справ, але потім всі ці справи НАБУ забрало собі. Та справа, яка була, закінчилась тим, що була відшкодована найбільша сума за всю історію України – 168 мільйонів гривень», – розповів заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Юрій Гримчак.

Водночас пан Гнап уточнив, що НАБУ забрало собі лише дві з п'яти справ щодо Злочевського.

«Спочатку Юрій Луценко перед камерами казав, що Злочевський привласнив два мільярди гривень. Потім цю справу перекваліфікували, і він заплатив лише 168 мільйонів, і справу закрили. Прекрасний бізнес, виняткова рентабельність!» – зазначив пан Гнап.

Проте, за словами пана Гримчака, зараз немає жодного рішення суду щодо Злочевського.

«Прокуратура свою справу зробила, а НАБУ досі розглядає. Так, там були якісь проблеми щодо виділення газоносних родовищ. Зараз ці справи там лежать, і їх ніхто не розслідує. То може ви не будете відкривати рота й говорити, що хтось інший винен. Може є хтось інший, хто повинен робити, окрім Президента Порошенка, бо він не повинен боротися зі злочинністю – це не його функція», – переконаний посадовець.

У відповідь пан Гнап сказав, що Президент повинен призначити чесного Генпрокурора, в якого скромні статки і спосіб життя, а не будинок на 900 квадратних метрів, і який не розповідає вигадки, що злочинці сидітимуть у тюрмах.Loading...