Новини » Економіка 15 серпня, 2018, 22:15
Міський голова Львова повідомив, коли в місті буде сміттєспалювальний завод
ZIK
ZIK

Зараз відбувся перший етап тендеру з будівництва сміттєспалювального заводу, визначено 12 компаній. У результаті залишиться 4-5, які між собою будуть змагатися за ціну. Після проведення всіх тендерів цьогоріч планується розпочати будівництво, і через два роки завод має бути споруджений.

Про це  в ефірі програми « HARD з Влащенко» на телеканалі ZIK розповів міський голова Львова Андрій Садовий.

Як уже повідомлялося, громадські слухання щодо сміттєпереробного заводу, який міська влада Львова планує збудувати на території очисних споруд «Львівводоканалу» на вул. Пластовій, пройшли дуже емоційно, на підвищених тонах.

Відповідаючи на запитання ведучої про те, що у Львові відбувається зі сміттєспалювальним заводом і чи планують його будувати у місті, пан Садовий сказав, що його споруджуватимуть. 

«Виділили ділянку в межах міста, біля очисних споруд. Ми підписали угоду з Європейським банком реконструкції та розвитку, отримали 35 мільйонів євро, з яких 10 мільйонів – грант від екологічних фундацій. Зараз відбувся перший етап тендеру, визначено 12 компаній – це найвідоміші компанії світу. У підсумку залишиться 4-5, які між собою будуть змагатися за ціну, тому що вона є визначальною», – відповів мер Львова.

За його словами, в цьому році планується розпочати будівництво, і через два роки завод має бути побудований. Пан Садовий зауважив, що це буде один із перших таких заводів в Україні. 

«Я знаю, що зі спалення сміття є завод тільки у Києві, який збудували ще чехи за радянських часів. Це проблема, бо у Польщі – 180 таких заводів, а в Україні нема жодного. Якщо ми самі не будемо наводити порядок у власній країні, то буде трагедія, тому що в нас до 5% території України – це полігони і звалища. Якщо ви подивитесь із гелікоптера на наші річки й озера, лісопосадки – це біда. Це не приїжджає хтось з інших країн, це самі українці роблять», – зазначив Садовий.

Також гість програми сказав, що свідомий того, що на шляху реалізації проекту з побудови сміттєспалювального заводу його очікує багато труднощів. Будуть блокування і накручування людей.

«Ми беремо мешканців-активістів Львова й веземо в сусідню Польщу, показуємо, як там все функціонує. І мені приємно, що якщо вони перед тим говорять, що грудьми ляжуть і не дадуть будувати, то потім говорять, мовляв, звичайно, самі прийдемо й допоможемо організовувати всі процеси», – прокоментував міський голова Львова.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-19 02:32 :23