Новини » Політика 15 серпня, 2018, 16:12
Індекс моніторингу реформ: За останні два роки зміни в Україні сповільнились
ZIK
ZIK

Завдяки моніторингу змін до законів можна аналізувати, чи відбуваються реформи в Україні. Відтак, вдалося простежити, що із 2015 року динаміка постійно змінювалася, але зараз цей процес сповільнився.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK розповіла керівник проекту Індекс моніторингу реформ у «VoxUkraine» Тетяна Тищук.

«На початку 2015 року, коли почав працювати новий парламент, ми з колегами вирішили, що треба зробити аналітичний продукт та платформу, які б давали можливість оцінювати хід реформ не згідно з тим, що ми очікуємо, і які зараз настрої, а з’ясувати, які існують об’єктивні показники», – сказала Тищук.

За її словами, такою платформою став проект Індекс моніторингу реформ», який втілили в життя разом із українськими науковцями закордоном.

«Ідея створення індексу належить професору Олександру Мотилю із США. Саме він нам підказав, що кількісний моніторинг може бути важливим. Далі ми відпрацювали методологію, де кожні два тижні збираються усі нормативні акти та зміни до законодавства і аналізуються на предмет зміни правил гри», – прокоментувала він.

Вона наголосила, що у цьому допомагають і експерти-волонтери.  

«Експерти на волонтерських засадах раз на два тижні беруть участь в опитуванні і ставлять оцінки нормативним актам. Відповідно, індекс рахується що два тижні. Він є узагальнюючою оцінкою на основі того, які нормативні акти були ухвалені», – додала Тищук.

На її думку, загалом реформи в Україні уповільнились, адже зміна правил гри дуже часто не є завершеною реформою.

«Переважно це може стати першим кроком, за яким триватиме досить важливий процес імплементації, як наприклад створення Антикорупційного суду. І ось це ми вже не відстежуємо, саме в цьому індексі, а розглядаємо зміни. Адже без них взагалі нічого не відбудеться. Тому у нас є графік, де зазначено, що із 2015 року були пожвавлення та уповільнення, але десь останні 1,5-2 роки, на жаль, індекс має тенденцію до сповільнення», – зазначила Тищук.

Нагадаємо, ЄС виділить Україні понад €15 мільйонів на реформу держуправління. Ще 14 мільйонів мають піти на технічну допомогу. Попередній транш Євросоюз здійснив у травні 2017 року, він становив 10 мільйонів. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-19 20:12 :43