Новини » Політика 15 серпня, 2018, 16:22
Голобуцький: Українська інформаційна політика – деформована
ZIK
ZIK

В інформаційному полі українських телеканалів переважає негативна інформація про владу, економіку. Ймовірно, тому що більша частина власників медіа є олігархами, які пересварились із Петром Порошенком.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» говорив політтехнолог Олексій Голобуцький.

«Найпопулярніший український телевізійний канал починає і закінчує ефір зрадою. І якщо пройтися по списку вниз – лише найменш впливові говорять про владу позитивно. Тож, якщо ми чуємо 90 відсотків негативу, то хороше сприйматимемо з недовірою, правильно?», – каже експерт.

Він підкреслює: якби інформаційна політика в Україні не була б деформованою, то все не виглядало так критично погано чи добре.

«Всі наші телеканали належать олігархам. Колись вони дружили з Порошенком. Все було нормально, всі підтримували нинішнього президента у 2014 році. Згодом олігархи розсварилися, з’явилися проблеми і Петра Олексійовича виставляють ворогом. Чомусь в медіа переважає негативний контент. Через це і складається враження, що в будь-якій сфері все погано і повільно розвивається», – пояснює Олексій Голобуцький.

Також політолог Віктор Таран звертає увагу на поширення інформації щодо курсу валют. На його думку, на паніці громадян хтось заробляє.

«Якщо місія МВФ їде, то це означає, що буде транш і для нас розблокують наступні потоки грошей від Світового баку та інших. Тобто, до нас зайде п’ять мільярдів, що прогнозує стабілізацію. А міжготівковий донор повинен колихнутися і піти назад. Але замість того, щоб пояснити все людям, поширюють інформаційну хвилю, паніку. Народ біжить і скуповує валюту. На цьому хайпі хтось заробляє. У вересні все відкотиться назад, але зараз хтось заробить», – переконаний Віктор Таран.

Нагадаємо, нещодавно Національний банк України послабив офіційний курс гривні до 27,34 за долар.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-17 06:24 :44