Новини » Політика 15 серпня, 2018, 15:33
Експерт: 2018 рік останній, коли можуть відбутися вибори до ОТГ, далі – укрупнення районів
Фото: eu-ua.org
Фото: eu-ua.org

2018 рік – практично останній, коли можуть відбутися вибори до новостворених об’єднаних територіальних громад.

Про це на брифінгу повідомила директор Львівського центру розвитку місцевого самоврядування Галина Гречин.

«2018 рік у форматі призначення виборів до об’єднаних громад – це практично останній рік, коли ці вибори ще можуть відбутися. Наступного року нас очікують президентські вибори, парламентські вибори, а у 2020 році будуть загальні місцеві вибори. Ми розуміємо, що готуються зміни до законодавства, наступний етап реформи територіально-адміністративного устрою – у Верховній Раді зареєстровано законопроект про засади адміністративно-територіального устрою України і профільний комітет рекомендував його до розгляду. Законопроект передбачає нову територіальну основу України, зокрема, роботу з районами – у першу чергу з тими районами, де практично не залишилося територій, на які впливає районна адміністрація. В Україні є кілька районів, які практично дублюють роботу ОТГ. У Львівській області – це Мостиський, Пустомитівський, Cамбірський райони, де ОТГ покривають більшу частину території району і функції РДА та районної ради фактично дублюються. Тобто, наступним етапом мало би бути укрупнення районів, перегляд функцій РДА, перегляд функцій і територіальної відповідальності районних рад. Це питання 2020 року», – повідомила Г.Гречин.

З її слів, якщо ЦВК не змінить своє рішення і не розблокує призначення виборів до новостворених ОТГ у 2018 році, ці громади не отримають значного фінансового ресурсу на розвиток.

«Якщо ЦВК цього року не призначить виборів до ОТГ, то ці ОТГ, які ще цього року сподівалися пройти вибори і мати два роки, щоб показати людям результати і переваги нової форми управління – вони фактично залишаться ні з чим», – зазначила вона.

У Львівському центрі розвитку місцевого самоврядування порахували втрати у районах, де за ці три роки не було створено ОТГ. «Йдеться про сотні мільйонів гривень, які могли бути залучені на ці території. Якщо порівняти кошти, які залучили 35 створених ОТГ тільки з Державного бюджету на розвиток – це 570 млн грн, які надійшли безпосередньо на території. Кошти йшли на проекти, підготовлені ОТГ. Громади мають можливість отримати кошти і з інших джерел», – пояснила вона.

Як повідомлялося, у Львові заявили, що Центральна виборча комісія блокує проведення перших виборів у новостворених об’єднаних громадах у 2018 році, чим перешкоджає втіленню реформи децентралізації та підриває довіру людей до влади.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-20 09:52 :51