Новини » Політика 15 серпня, 2018, 17:56
Длігач: Єдиний спосіб запустити реформи – тиснути на владу або обрати принципово іншу
ZIK
ZIK

Якщо український народ не допоможе реально запустити реформи – отримає ту саму владу. Можливо, там і будуть інші обличчя, та сенси залишаться з минулого. Це означатиме не просто уповільнення реформ, а тотальний реванш.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK говорив доктор економічних наук Андрій Длігач.

«У 2015 році в Україні був сплеск реформ, який у 2016-2017 роках почав спадати. Можливо, восени вже цього року ми побачимо збільшення коефіцієнту індексу моніторингу реформ через те, що в популістичний спосіб політики напередодні виборів будуть змушені показати певні кроки», – сказав Длігач.

І це, за його словами, стосуватиметься податкової реформи, імплементації Антикорупційного суду, подальшої банківської реформи та валютної лібералізації, проте не системних змін.

«Зверніть увагу, що згідно з меморандумом із МВФ, Антикорупційний суд мав бути ухвалений ще в середині минулого року. Про це заявляв Президент ще наприкінці 2017-го під час зустрічі з підприємцями. Також він говорив про податкову реформу та про зняття мораторію на землю. Але виглядає на те, що саме Антикорупційний суд реально запуститься уже після виборів», – розповів економіст.

Він зазначив, що гучними заявами просто намагаються популістично показати, ніби реформи проводяться, однак практичного ефекту від них наразі не буде.  

«Якщо народ України це не змінить, ми отримаємо ту саму владу, можливо, з іншими обличчями, проте з абсолютно тими ж сенсами з минулого. А це означає не просто уповільнення реформ, а тотальний реванш», – говорив Длігач.

На його думку, найперше це відобразиться поверненням монополій. Та й уже зараз не відбулось реформи ДФС чи реформи митниці.

«Тому це великий корупційний шмат, який оцінюється в мільярди доларів. Він перейде, як прапор, від однієї влади до наступної, якщо нічого не робити. Тому єдиний спосіб запустити реформи в Україні – це обрати принципово іншу владу або тиснути на цю», – наголосив він.

Нагадаємо, ЄС виділить Україні понад €15 мільйонів на реформу держуправління. Ще 14 мільйонів мають піти на технічну допомогу. Попередній транш Євросоюз здійснив у травні 2017 року, він становив 10 мільйонів.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-16 06:13 :18