середа, 15 серпня, 2018, 17:20 Суспільство
Чиновник розповів, коли Кабмін вирішить проблему зі старими будинками
ZIK
ZIK

До законопроекту про переселення людей зі старих «панельок» у новобудови досі залишається дуже багато запитань. Уряд сподівається, що їх всіх можна буде обговорити з громадськістю вже до кінця року.

Про це в ефірі ток-шоу «Злий дім» на телеканалі ZIK розповів заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Лев Парцхаладзе.

«Хотів би зазначити, що лише у Києві таких старих будинків – «сталінок», «хрущовок» – 3 055. Більшість із них вже давно в поганому стані. Безумовно, цю проблему потрібно вирішувати на законодавчому рівні», – підкреслив чиновник.

За його словами, за вирішення цього питання бралися ще в 2005-2006 роках, але у відповідному законопроекті є два пункти, які неможливо реалізувати на практиці.

«Перше – це згода 100% мешканців будинку (на переселення зі старих «панельок» у новобудови – ZIK). А друге – це компенсація людям житлової площі за коефіцієнтом 1,5. Проводячи багато обговорень, ми зрозуміли, що запитань на порядок більше. Тобто навіть після вирішення цих двох питань проблеми з законопроектом не закінчаться», – переконаний Парцхаладзе.

До того ж, якщо відбувається реконструкція всього житлового кварталу або окремих будинків, виникає питання – потрібна згода 100% мешканців цілого кварталу чи кожного будинку окремо?

«Якщо в нас половина будинків проголосує, а половина – ні, як тоді бути з загальною інженерією та соціальною інфраструктурою? Адже в тому, що побудується, повинна бути зовсім інша соціальна інфраструктура. Найпринциповіше питання, як ухвалити це рішення в конституційних межах, щоб потім ніхто не оскаржив це питання», – каже заступник очільника Мінрегіону.

Другим важливим питанням є те, коли під час реконструкції кварталу будуть переселятись мешканці – до початку будівництва чи вже після.

«Ще є важливе питання – що мешканці отримають у результаті? Я маю на увазі, який коефіцієнт компенсації житлової площі – чи людям додаватимуть 20% чи 30%? Також важливо, щоб, наприклад, людей із Печерського району не переселяли на Троєщину. Тобто важливо, щоб усе відбувалося в одному адміністративному центрі та в радіусі 500-800 метрів – щоб можна було ходити в цей же дитсадок, в ту ж школу», – наголосив заступник міністра.

Він підкреслив, що всі ці питання повинні бути обговорені з громадськістю, потім відповідний законопроект має бути ухвалений Верховною Радою, і лише тоді він зможе запрацювати.

«Ми плануємо до кінця року провести всі можливі діалоги, прописати всі проблеми та знайти на них відповіді. Тоді це все буде прописано так, аби відповідати законодавству, після чого ухвалити на засіданні Кабміну. Сподіваємось, що це все вдасться зробити у 2019 році», – підсумував Парцхаладзе.

Нагадаємо, Міністерство регіонального розвитку готує законопроект щодо врегулювання ринку оренди житла.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-22 19:28 :54