середа, 15 серпня, 2018, 15:15 Суспільство
Чи готові кияни покидати обжиті «хрущовки» і переїжджати в новобудови? Дослідження ZIKу
ZIK
ZIK

Сьогодні тисячі людей живуть у старих, пошарпаних «хрущовках», і з комунікаціями, що давно вийшли з ладу. Лише у самій столиці таких панельних багатоповерхівок нараховується понад три тисячі.

Та чи готові люди покидати своє обжите житло і переїжджати у новобудови? Відповідь на це питання шукали журналісти проекту «Злий дім» телеканалу ZIK.

«Я б переїхала, адже тут старі комунікації, часті поломки. Дуже часто доводиться звертатись до ремонтників», – зізнається мешканка однієї з київських «хрущовок».

Натомість пенсіонери бояться, що замість обжитої квартири у старому будинку їм дадуть «якусь на 20 поверсі». Кажуть: це для молодих, їм ж у такому будинку буде важко підніматись, «навіть якщо за це доплачуватимуть».

Тим часом і не вся молодь поспішає перебиратись у новобудови, покидаючи квартири, до яких уже звикли.

«Я нещодавно лише зробила ремонт, тому не дуже хотіла б відразу переїжджати у новобудову, де ремонту ще немає», – пояснює киянка.

Дехто ж переконаний: переїзд зі старої «панельки» у новобудову в Україні – це фантастика. Мовляв, ще не було схожих випадків.

Проте є один важливий момент – для того, аби держава переселила людей зі старого аварійного житла у новобудову, потрібно зібрати 100% підписів мешканців старого будинку.

«Пенсіонери не захочуть. Вони провели тут все життя, тому їм буде важко змінювати місце проживання», – переконана мешканка «хрущовки».

Загалом журналісти ZIKу опитали близько двох десятків людей. Якщо молодь, здебільшого, підтримує переселення, то пенсіонери – категорично проти. Вони бояться, що їх просто обмануть..

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-23 09:01 :27