Аналітик розповів, у який спосіб влада намагається заручитись підтримкою мерів перед майбутніми виборами

Сьогодні в Україні відбувається «регіоналізація» політики, коли рейтинги більш-менш успішних мерів є утричі-вчетверо вищими за рейтинги політиків загальнонаціонального рівня. Відповідно для діючої влади, рейтинги якої перед виборами дуже швидко падають, важливо заручатись підтримкою мерів у будь-який спосіб.

Про це журналу «Фокус» у матеріалі «Високий тиск» розповів глава аналітичного центру «Третій сектор» Андрій Золотарьов, передають «Українські новини».

«Як примусити міських голів до зразкової політичної поведінки, щоб вони поклали все на вівтар перемоги нинішнього Президента? Звісно, «підвісити на гачок» кримінальних справ і проблемних політичних ситуацій», – заявив політолог.

Експерт запевнив, що цей процес повинен був тривати до президентських виборів. Зазначає: навіть критично налаштовані до Геннадія Кернеса соціологи визнають, що він як очільник міста користується найбільшою підтримкою.

«На останніх місцевих виборах 2015 року, коли Кернес був обраний мером Харкова від Партії «Відродження», він отримав 65,8% голосів харків’ян. Нині, через три роки, рівень його підтримки сягає 70%. Навіть ті, хто раніше не сприймав його з якихось політичних міркувань, визнають, що він ефективний міський голова. Відповідно, для влади, рейтинг якої падає до показника жирності дешевого кефіру, дуже важливо заручитися підтримкою міських голів», – вважає Андрій Золотарьов.

На його думку, незалежність судової влади сьогодні в Україні є поняттям дуже умовним. Мовляв, у нас досі мають вагу «телефонне право» і політичний тиск.

«І ситуація навколо судді в справі Кернеса це лише підтверджує. Вона красномовно демонструє, чого варта розрекламована владою судова реформа. З перебігу процесу, напевно, будь-який студент-юрист зрозумів би, що справа сфабрикована, немає жодних прямих доказів тощо. Зверніть увагу, що Кернес, який пересувається на інвалідному візку, відвідав усі 75 засідань суду, а 19 прокурорів прикриваються довідками про непрацездатність», – підкреслив політолог.

Він переконаний, що коли Президент декларував «життя по-новому», то судова реформа повинна була бути першою і головною з усіх його реформ.

«Потрібно було усунути фактор замовних рішень за гроші й за дзвінками, влада мала б сама відмовитися від застосування такого інструменту. Для цього потрібна політична воля, передусім першої особи держави. Допоки цього не станеться, усі заяви про судову реформу залишаться лише розмовами», – додав аналітик.

Нагадаємо, 10 серпня суддя Київського суду Полтави Андрій Антонов закрив справу проти Геннадія Кернеса, мотивувавши це відсутністю зацікавленості сторони обвинувачення.

Того ж дня заступник Генерального прокурора України Анжела Стрижевська назвала мотивацію судді «цілковитою нісенітницею», звинуватила його в ухваленні завідомо незаконного рішення і пригрозила відкриттям кримінального провадження.

Сам Генеральний прокурор України Юрій Луценко на своїй сторінці у Facebook пояснив, що прокурори не були присутніми на засіданні суду, оскільки хворіли. Він також написав, що суддя відповідатиме за завідомо неправосудне рішення.

У відповідь на заяви правоохоронних органів Рада суддів України 13 серпня зібралася на своє екстрене засідання, на якому звинуватила ГПУ в посяганні на незалежність судової системи.

Loading...