Новини » Події 15 серпня, 2018, 14:43
88 дітей в Донецькій області отримали статус постраждалих від війни
Фото: EPA/ROMAN PILIPEY
Фото: EPA/ROMAN PILIPEY

Завдяки змінам, внесеним до постанови Кабміну № 268, 88 дітей на Донеччині отримали статус постраждалих в результаті військових дій і збройних конфліктів.

Раніше такий статус мали всього 8 дітей по всій Україні, передає ІА «Вчасно».

У квітні цього року активістами було створено робочу групу з представників Мінсоцполітики та громадськості, яка розробила проект змін до постанови Кабінету міністрів, для того щоб спростити процес отримання статусу для батьків і дітей.

Одним з основних внесених змін стало те, що для отримання статусу більше не буде оцінюватися психологічна травма дітей, отримана в результаті військових дій.

«В процесі отримання цього статусу багато підводних каменів. Ось як, наприклад, можна оцінити глибину психологічної травми у дитини, який кілька років живе в будинку, де вікна закладені піском?», – зазначає волонтер, директор правозахисної організації «Синє Пташеня» Олена Развадовська.

Олена Развадовська підкреслює, що місце проживання дитини – прифронтові села і міста Донбасу – має автоматично свідчити про отриману психологічну травму.

Також волонтер зазначила, що батьків при оформленні дітям такого статусу зупиняє те, що на це йде багато часу і зусиль, а отриманий статус поки що нічого не передбачає: крім права на медичну та психологічну реабілітацію, він не передбачає жодних фінансових зобов’язань з боку держави.

Рішення про надання статусу тій чи іншій дитині виносять органи опіки. Право на отримання статусу мають діти, які на час проведення антитерористичної операції не досягнули 18 років (повноліття), які в результаті військових дій і збройних конфліктів:

1) отримали поранення, контузію, каліцтво;

2) зазнали фізичного, сексуального насильства;

3) були викрадені або незаконно вивезені за межі України;

4) залучалися до участі в діях воєнізованих або збройних формувань;

5) незаконно утримувалися, в тому числі в полоні;

6) зазнали психологічного насильства.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-25 14:46 :46