Новини » Суспільство 14 серпня, 2018, 16:34
Сценарист Кірсанов: Режисер фільму про Стуса зараз думає про можливий суд, а не як збудувати кадр
ZIK
ZIK

У знімальної групи фільму про поета Василя Стуса настали дуже складні часи. Бо заяви адвоката Віктора Медведчука та сина Василя Стуса – Дмитра, справді виглядають як тиск. Тому режисер зараз не займається своєю справою, а думає, як потім доводитиме щось у суді.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK розповів автор сценарію до фільму про Василя Стуса Артемій Кірсанов.

«Щоб якось підсумувати скандал із фільмом про можливу відміну сцен із Віктором Медведчуком, хочеться наголосити на тому, що у знімальної групи настав дуже складний момент та часи. І мені здається, що вони будуть важкими аж до самої прем’єри», – сказав Кірсанов.

На його думку, тиск ще більше наростатиме, адже навіть син відомого письменника заявив, що припиняє будь-яке спілкування із виробниками фільму.

«Якщо до певного часу ми могли думати про те був тиск чи ні, то після заяв Дмитра Стуса, які він зробив після заяв представників «Українського вибору» та адвоката Медведчука, вони є очевидними. Навіть голова Державного агентства з питань кіно Пилип Іллєнко назвав їх прямою погрозою», – зазначив він.

За словами сценариста, ситуація, що склалася дійсно виглядає як тиск на знімальну групу. Це прямо впливає на знімальний процес.

«Ми бачимо, що зараз режисер почувається не дуже впевнено. Тому що він зараз займається не своєю справою і не думає, як побудувати кадр, натомість аналізує, як потім у суді щось доводитиме. Адже не варто заперечувати, що тиск таки є. Тому мені просто хочеться попросити журналістів не випускати цю ситуацію з-під контролю і підтримати знімальну групу. Якщо ми хочемо побачити стрічку у тому вигляді, в якому її написали сценаристи», – наголосив він.

Нагадаємо, скандал вибухнув після того, як український актор Геннадій Попенко повідомив, що із кінострічки «Стус» про відомого українського поета, який загинув у радянській тюрмі, викинули сцену суду над письменником. А зі сценарію фільму прибрали будь-які згадки про адвоката Василя Стуса Віктора Медведчука, який тепер є кумом Путіна.

Хоча, режисер фільму Роман Бровко говорив, що сцену із Віктором Медведчуком прибрали на прохання сина Василя Стуса генерального директора Національного музею Тараса Шевченка Дмитра Стуса.

До слова, тепер Дмитро Стус відмовляється співпрацювати з творцями фільму про батька «через порушення усіх домовленостей щодо стрічки».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-20 11:21 :49