Новини » Політика 14 серпня, 2018, 21:22
Представник угорців в Україні вважає, що національний прапор поряд із державним «надає комфорту»
ZIK
ZIK

На тлі такого загострення, якщо ми знімемо угорські національні прапори, то виникне боязнь негативного ставлення до нацменшин, що призведе до ще більшої конфронтації.

Про це заявив почесний голова Демократичної спілки угорців України Михайло Товт ефірі хард-ток-шоу «DROZDOV» на телеканалі ZIK.

«У кожному населеному пункті, де більшістю жителів є угорці, на будівлях місцевого самоврядування поряд із українським державним прапором завжди є угорський національний прапор. Але така традиція є і в румунонаселених пунктах Закарпаття, і навіть у німецьких.

Така традиція існувала завжди, але чомусь тільки зараз із неї зробили проблему. Та чи чув хтось про це у 90-х роках? Ні. А в 2000-х? Також ні. А прапори там були», – підкреслив Михайло Товт.

Член громади зазначив, що така традиція вже є усталеною на Закарпатті, відрегульована відповідними законодавчими актами, зокрема 6 стаття закону про національні меншини передбачає можливість національної символіки.

«На тлі такого загострення, якщо ми знімемо прапор, виникне боязнь негативного ставлення до меншин, що призведе до ще більшої конфронтації. Адже і для мене, і для значної частини нацменшин наявність другого прапора надає комфорт, що нашу думку враховують.

Хотів би також роз’яснити, що це не державний прапор Угорщини, оскільки на ньому немає гербу, це – національний символ, тому в цьому немає нічого поганого. Тоді як із юридичного погляду, якщо прибрати прапор, це буде звуження прав нацменшин і позбавлення набутих прав. Оскільки ми вважаємо, що і Закарпаття – наше, і Україна – наша!» – наголосив Михайло Товт.

Як повідомлялося, на Закарпатті запустили освітній проект, який об’єднає угорських та українських школярів.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-19 02:58 :14