вівторок, 14 серпня, 2018, 22:29 Події
Правоохоронці з’ясують, яке лікування надавали у реабілітаційному центрі, де людей утримували проти їхньої волі
ZIK
ZIK

Неподалік Києва викрили реабілітаційний центр, що утримував пацієнтів проти їхньої волі. Понад 20 осіб із нарко- та алкозалежністю опинились там з волі своїх родичів без жодних засобів зв’язку. За таке «лікування» родини хворих сплачували по 10 тисяч гривень щомісяця.

Про це йдеться у сюжеті проекту «Перші про головне» на телеканалі ZIK.

Високий паркан, вікна закрито фольгою, на подвір’ї бігає вівчарка – саме у такому приватному будинку обладнали реабілітаційний центр «Хочу жити». Представники уповноваженого з прав людини з’ясували: там перебуває 21 дієздатна особа з нарко- та алкозалежністю та з розладами психіки. Дванадцятеро з них поскаржились, що в таке жахливе місце їх запроторили родичі. При цьому згоди у самих «пацієнтів» ніхто не питав – зробили це без жодних медичних і судових рішень.

«Їм просто не давали можливості залишити цей лікарняний заклад. Ми повинні встановити в результаті досудового розслідування, якими медичними препаратами їх лікували чи які там у них були процедури», – каже речник поліції Київщини Микола Жукович.

Правоохоронці з’ясували, що в центрі були здебільшого жінки, серед них – і 80-річна бабуся, яка не є хворою, та двоє неповнолітніх дівчат, які жили в будинку разом із дорослими. Сусіди розповідають: про те, що там реабілітаційний центр, дізналися лише напередодні, коли навідалась поліція.

«Ми бачили що тут виходили хлопці, займались. А щоб якісь п’яні або дурні – такого не було. Вони тут і травичку виривали, і порядок навели», – кажуть сусіди закладу.

Зараз потрапити у приміщення «Хочу жити» неможливо. Знімальна група ZIKу побачила лише двох молодиків, які виходили з будинку, але спілкуватися з журналістами вони не захотіли.

Тим часом слідчі з’ясували: за місяць перебування у так званому реабілітаційному закладі родичі сплачували понад 10 тисяч гривень. Троє пацієнтів написали заяви в поліцію. Кримінальне провадження порушили за незаконне позбавлення волі або викрадення людини, відповідна стаття передбачає до п’яти років за ґратами. Усі пацієнти центру вже повернулися додому, однак заклад зможуть закрити лише після рішення суду.

Як повідомлялось раніше, українська омбудсмен Людмила Денисова розповіла, що у реабілітаційному центрі Броварів, на Київщині людей утримують проти їхньої волі. Мовляв, під час конфіденційного спілкування 12-ро з них повідомили про бажання залишити заклад.

Наталка Калінка, «Перші про головне»

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-18 13:57 :53